مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 29 بهمن 1395

آغوش گشایی نمایشگاه میلان روی فرش ایرانی

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، آنتونیو اینتیگلیتا در دیدار با رییس مرکز ملی فرش ایران با تشریح ویژگیهای نمایشگاه صنایع دستی میلان از اشتیاق برگزارکنندگان این رویداد به حضور موثر و پررنگ فرش دستباف ایران در نمایشگاه یادشده خبر داد.

بر اساس این گزارش، رییس نمایشگاه بین المللی صنایع دستی میلان که فدریکو رنستو (مدیر امور بین الملل نمایشگاه میلان) نیز او را همراهی می کرد گفت: در نمایشگاه صنایع دستی میلان بیش از 3 هزار صنعتگر از بیش از صد کشور حضور می یابند و بیش از 3 میلیون نفر نیز سالانه از این رویداد بازدید می کنند.

ایتیگلیتا افزون بر حضور بخش خصوصی و فعالیت تجاری خواستار حضور فرهنگی و هنری فرش ایران شد و گفت: مایلیم اروپاییان با فرایند تولید فرش دستباف آشنا شوند. من با 60 سال سن به خوبی با فرش ایران آشنا هستم و در باور من فرش ایران فوق العاده درخشان است اما نسل جدید و جوانترها آشنایی کافی با ارزش های فرش ندارند.

رییس مرکز ملی فرش ایران نیز در این دیدار خواستار دریافت امتیازات مناسب از سوی برگزارکنندگان نمایشگاه به سود فرش ایرانی شد و افزود: حضور فرهنگی و فاخر فرش ایران در نمایشگاه میلان می تواند به اعتبار آن رویداد نیز بیفزاید و از این رو شایسته است تا در هزینه ها و نیز تبلیغات مناسب شاهد همراهی ایتالیایی ها باشیم.

حمید کارگر با اعلام آمادگی مرکز ملی فرش ایران خواستار دریافت بسته پیشنهادی نمایشگاه میلان برای حضور مناسب فرش ایران شد که مورد پذیرش طرف ایتالیایی قرار گرفت.

ویدیو