جمعه 29 دی 1396
EN

المپیاد ها

برگزاری دهمین المپياد استاني فرش در استان اصفهان

برگزاری دهمین المپياد استاني فرش در استان اصفهان
دهمین المپياد فرش دستباف درسطح استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران به نقل از سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان آزمون استانی دهمین المپیاد فرش دستباف با حضور معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان، رییس اداره فرش سازمان و مسوولان در محل هنرستان دخترانه قدس اصفهان برگزار شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه این آزمون در دو بخش تئوری و عملی و در سه گرایش بافت، طراحی و رنگرزی وبا حضور40 هنرجو از هنرستانهای مختلف شهر اصفهان و شهرستانهای دهاقان و خمینی شهر انجام شده گفت: برگزیدگان مرحله استانی المپیاد شامل 3 نفر از هر گرایش بعنوان نفرات اصلی و یک نفر از هر گرایش بعنوان نفر ذخیره جهت شرکت در مرحله نهایی المپیاد معرفی می شوند.

مجیری همچنین عنوان کرد: بمنظور تشویق و ترغیب هنر جویان رشته فرش تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی برای نفرات برتر المپیاد کشوری در نظر گرفته شده است که در سالجاری نیز به نفرات برتر المپیاد سال 93 این تسهیلات پرداخت شد.

گفتنی است؛ مرحله نهايي المپياد فرش دستباف در سطح كشور در تاريخ  11  تا 13  اسفندماه 94 در استان خراسان رضوی- مشهد مقدس برگزار خواهد شد و به نفرات برتر از سوي مركز ملي فرش ايران تقدیر خواهند شد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

جهانگیری
جهانگیری چهارشنبه, 14 بهمن,1394 14:38
با عرض ادب
در سال ۹۲ نیز به گفته ی مجریان المپیاد٬ تسهیلات قرض الحسنه به برگزیدگان این المپیاد در آن سال تعلق میگرفت که متاسفانه این امر عملی نشد‌.