ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396
EN

اخبار

نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم امسال به بهره برداری می رسد

نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم امسال به بهره برداری می رسد
استاندار قم در نشست مشترک با رییس مرکز ملی فرش ایران و فعالان فرش قم خواستار ترسيم چشم انداز بلند مدت براي توسعه فعاليت هاي نمايشگاه دایمی فرش قم شد.

به گزارش روابط عمومي مرکز ملی فرش ایران، سيد مهدي صادقي استاندار قم با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي راه اندازي نمايشگاه دائمي فرش قم گفت: واقع شدن قم در مركز كشور و همجواري آن با پايتخت موجب رونق اين نمايشگاه خواهد شد .
استاندار قم با بيان اينكه هنر- صنعت فرش دستباف تلفيقي از هنر و اقتصاد است، افزود: در كنار ترويج و توسعه ي فرهنگ ملي و بومي مي توانيم تحرك بسيار خوبي در اقتصاد نيز از طريق اين هنر- صنعت بدهيم .
نماينده عالي دولت در استان با تاكيد بر ضرورت ترسيم چشم انداز سه دهه ي آينده براي اين نمايشگاه خاطرنشان كرد: پايه هرگونه برنامه ريزي و تصميم گيري در اين زمينه بايد اطلاعات علمي و كارشناسي باشد .
حميد كارگر رئيس مركز ملي فرش ايران نيز در اين جلسه با بيان اينكه اين نمايشگاه با توجه به نزدیکی به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و واقع شدن در مسیر پایتخت تا اصفهان می تواند قطب گردشگری و تجاری مناسبی با محوریت فرش دستباف باشد، گفت: در کاربری های ترسیم شده برای این نمایشگاه کارکردهای گوناگونی از جمله نمایش توانمندی و تنوع فرش قم، فرایند تولید فرش دستباف و بخش های تجاری لحاظ شده است.

کارگر همچنین خواستار همراهی و حمایت استانداری از تسریع در روند بهره برداری از این نمایشگاه و رفع مشکلاتی همچون راه دسترسی آن شد.

ذاكري رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز با اشاره به تصويب احداث نمايشگاه دائمي فرش استان قم در سفر رهبر معظم انقلاب به قم گفت: اين نمايشگاه تا پايان شهريور ماه امسال به بهره برداري خواهد رسيد .

گفتنی است رییس مرکز ملی فرش ایران و همراهان پس از این نشست با حضور در محل احداث نمایشگاه دایمی فرش دستباف قم از چگونگی پیشرفت پروژه بازدید کردند.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

مهدی رجب زاده
مهدی رجب زاده یکشنبه, 12 اردیبهشت,1395 16:28
باسلام خدمت متولیان و تمام صنوف وابسته به فرش دست بافت کشورجای بسی خوشحالی است برای استان قم و هنرمندان صنف فرش دست بافت که نمایشگاه دایمی درشهر ، مقدس قم راه اندازی می شود امیدوارم ازدستاورها و تمام ظرفیتهای استان درنمایشگاه استفاده شود تا آیندگان باهنر گذشتگان هم آشنا شوند هرچند بنظر حقیر فرش نتواسته در سبد خانوارها خودش را جا دهد و جا دارد خودش را بروز کند تاذائقه جوان پسند پیدا کند فرش نوعی کفپوش است مال دیروز است باید قالب و مصرفهای دیگری را دنبال کرد.
Mahdi Omidi Jafari
Mahdi Omidi Jafari دوشنبه, 08 آذر,1395 11:50
سلام
البته برگزاری نمایشگاه ها جای خوشحالی دارد.
ولی همزمان بودن آنها در استانهای مختلف جای تعجب دارد، زیرا بسیاری از تولیدکنندگان توان شرکت و اداره غرفه همزمان در دو یا سه نمایشگاه ر