ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396
EN

اخبار

۱۰۷ مجوز پشتیبان فرش در استان همدان صادر شد

۱۰۷ مجوز پشتیبان فرش در استان همدان صادر شد
رئیس اداره فرش سازمان صنعت و معدن استان همدان از صدور ۱۰۷ مجوز پشتیبان فرش در استان همدان خبر داد و گفت: برای ۱۰۰۰ نفر در واحدهای پشتیبان اشتغال‌زایی شد.

احمد علی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: 107 مورد مجوز پشتیبان برای واحدهای متمرکز و غیرمتمرکز تولیدی فرش در استان همدان صادر شده و از این تعداد 97 واحد به کارگروه اشتغال استان برای جذب تسهیلات معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه 50 واحد از این تعداد موفق به گرفتن تسهیلات از بانک‌های عامل شده‌اند افزود: میزان تسهیلات پرداختی به این واحدها 24 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده که در نهایت سبب ایجاد اشتغال برای هزار نفر شده است.

علی بابایی پیشگیری از هدر رفتن تسهیلات و حمایت‌های مالی دولتی، مدیریت و کنترل تولیدات بر اساس نیاز و سلیقه بازار، تامین مواد اولیه فرش به صورت کلی و عمده، برندسازی برای تولیدات استان، امکان حضور پررنگ در نمایشگاه‌های داخلی  و خارجی، برنامه‌ریزی آموزشی هدفمند و توان بالا در تولیدات بر اساس سفارش مشتریان  را از جمله مزیت‌های فعالیت واحدهای پشتیبان برشمرد.

وی بیان کرد: سخت‌گیری در اخذ ضمانت‌های بانکی، بوروکراسی بسیار پیچیده در بحث پرداخت تسهیلات، استعلام‌های مضاعف و پرونده‌سازی مجدد و تاخیر در پروسه پرداخت تسهیلات از جمله مشکلات سر راه واحدهای پشتیبان است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اظهار داشت: انتظار می‌رود تسهیل در پرداخت تسهیلات، افزایش سقف اعتبارات پرداختی به این واحدها تا یک میلیارد ریال در استان و افزایش مدت زمان بازپرداخت برای واحدهای پشتیبان اعمال شود.

وی با بیان اینکه اداره فرش استان همدان خط مشی تولید فرش دستبافت را تعیین نمی‌کند بلکه بسترسازی بافت فرش در دستور کار این اداره است تصریح کرد: به طور مثال اداره فرش بسترهای نمایشگاهی فرش را برای تولیدکنندگان فراهم کرده یا اینکه فضایی برای عرضه محصولات تولیدی بافندگان همدان در سایر استان‌ها توسط این اداره فراهم می‌شود.

علی بابایی با تصریح بر اینکه عدم به روز شدن فرش دستبافت همدان در آن روزها سبب کاهش شدید صادرات شد گفت: امروز نیاز است که بازار را شناسایی کرده و به دنبال دانستن نیاز بازار جهانی باشیم چرا که توانمندی بافت فرش فرش در استان همدان بسیار بالا است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

sdsd
sdsd شنبه, 24 مهر,1395 15:03
ssdsd