یکشنبه 01 بهمن 1396
EN

اخبار

راه‌یابی 8 دانشجو و دانش‌آموز مازندران به المپیاد فرش دستباف کشور

راه‌یابی 8 دانشجو و دانش‌آموز مازندران به المپیاد فرش دستباف کشور
مسؤول امور فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: هشت برگزیده در بخش‌های دانش‌آموزی و دانشجویی به مرحله کشوری المپیاد فرش دستباف کشور راه یافتند.

به گزارش بلاغ، غلام‌رضا آقا گل‌زاده طی گفتگویی اظهار کرد: مرحله استانی این المپیاد با رقابت دانشجویان در چهار رشته بافت، رنگرزی، طراحی و مرمت و دانش‌آموزان در چهار رشته بافت، رنگرزی، طراحی و هرسه گرایش برگزار شد که هشت دانشجو و دانش‌آموز برای اعزام به المپیاد کشوری، برگزیده شدند.

وی افزود: در بخش دانشجویی در مقطع کاردانی، زینب حبیبی در گرایش طراحی، سهیلا تیموری در گرایش بافت، ام‌البنین رحمانی در گرایش مرمت، فاطمه رحیم‌زاده در گرایش رنگرزی و در بخش دانش‌آموزی نیز در مهارت بافت فاطمه صادقی، در مهارت رنگرزی نگین الیاسی و در گرایش طراحی محدثه مهدی محمدی و در سه گرایش مهشید منصور ثانی، حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.

مسؤول امور فرش دستباف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران تصریح کرد: المپیاد کشوری فرش دستباف در حالی در استان فارس برگزار می‌شود که دانش‌آموزان و دانشجویان هنر-صنعت فرش کشور پس از پشت سر گذاردن مسابقات استانی راهی مرحله ملی و کشوری می‌شوند و در این مرحله پس از رقابت دو روزه در دو بخش علمی و عملی برگزیده‌ها مشخص می‌شوند.

گل‌زاده در پایان گفت: این المپیاد در دو سطح دانش‌آموزی و دانشجویی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و مرکز آموزش علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای هتلداری ساری برگزار و در مرحله استانی نیز به نفرات برگزیده هر رشته لوح تقدیر و جوایز اهدا شد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.