جمعه 03 آذر 1396
EN

اخبار

آیین پایانی یازدهمین المپیاد فرش دستباف برگزار شد

آیین پایانی یازدهمین المپیاد فرش دستباف برگزار شد
پس از دو روز رقابت دانش آموزان و دانشجویان دفتر یازدهمین دوره المپیاد فرش دستباف با شناختن برگزیدگانش در چهار گروه رقابتی بسته شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، حمید کارگر در آیین پایانی یازدهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور با بیان برخی از اهداف برگزاری این رقابتعلمی گفت: فرش دستباف باوجود همه تنگناها، افت و خیزها و دشواری ها، همچنان ارزش، کیفیت، خوشنامی و اصالت خود را حفظ کرده و برای رونق و تعالی این هنر- صنعت بیش از گذشته کوشش کنیم.

رییس مرکز ملی فرش ایران تقویت رویکرد علمی به هنر- صنعت فرش دستباف و تزریق نگاه جوانانه و سرشار از خلاقیت و نوآوری را از ضرورتهای این حوزه برشمرد و برگزاری المپیاد فرش را نیز در همین مسیر قابل اتکا دانست.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان و دانش آموختگان این رشته با پرهیز از نگاه پشت میز نشینی یا تقلید در تولید و تجارت باید به فکر تدبیری تازه باشند گفت: باید خلاهای موجود در حوزه فرش دستباف کشور شناسایی و برطرف شود و این مهم را دانش آموختگان این رشته شایسته است دنبال کنند.

کارگر مقوله هایی همچون بازاریابی، سلیقه یابی، تبلیغات، تجارت الکترونیک، شناسنامه دار شدن فرش دستباف، برندسازی، بسته بندی و... را از جمله حوزه هایی اعلام کرد که هنوز جای فراوانی برای کار و کوشش دارند.


معرفی 21 برگزیده المپیاد فرش دستباف

سید محمد ویسیان، معاون تحقیقات وآموزش مرکز ملی فرش ایران و دبیر یازدهمین المپیاد فرش دستباف ایران نیز در این مراسم گفت در این المپیاد 171 دانش‌آموز و دانشجوی رشته‌ فرش از 27 دانشگاه و مرکز آموزشی مختلف کشور حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان راه‌یافته به مرحله کشوری در سه بخش طراحی، بافت و رنگرزی و دانشجویان راه‌یافته علاوه بر این سه بخش در بخش مرمت فرش با یکدیگر رقابت کردند افزود: 76 نفر از شرکت‌کنندگان دانش‌آموز و 95 نفر دانشجو هستند که هیئت داوران 21 نفر از آنها را به عنوان افراد برگزیده انتخاب کرده‌اند.

در آیین پایانی یازدهمین المپیاد فرش دستباف ایران که به میزبانی شیراز برگزار شد، رحمانی (معاون استاندار فارس) و همتی (رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس) نیز طی سخنانی ضمن خیرمقدم به مهمانان المپیاد، از ویژگی های فرش استان فارس و توانمندی موجود در منطقه سخن گفتند.
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

سهیلا تیموری
سهیلا تیموری شنبه, 07 اسفند,1395 22:22
همه چی خیلی عالی و با برنامه ریزی و بسیار خوشایند برگزار شده بود, به همه شرکت کنندگانی که در این مسابقه رتبه های برتر رو کسب کردن تبریک میگم, و امیدوارم که در مراحل بعدی زندگیشون هم موفقیتهای بسار کسب کنن, و به مسؤلین محترم ی که تدارک این محیط عالی مسابقات رو بعهده داشتن تبریک میگم از تلاششون...