شنبه 30 دی 1396
EN

اخبار

اتحادیه‌های صنفی فرش نباید با رسته‌های صنفی غیر همگن ادغام شوند

اتحادیه‌های صنفی فرش نباید با رسته‌های صنفی غیر همگن ادغام شوند
کمیسیون های نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت با توجه به اهمیت حمایت از هنر صنعت فرش وتاکید ماده (77) قانون نظام صنفی این رسته صنفی با اتحادیه‌هایی که فعالیت غیرهمگن دارند ، ادغام نشوند.

به گزارش گروه اقتصادی آنا، سید قاسم گل گواهی با بیان مطلب فوق و با اشاره به اهمیت صنعت فرش برای کشور عنوان کرد: در صورتی که امکان تشکیل اتحادیه استانی فرش دستباف فراهم نباشد این رسته صنفی در اتحادیه‌های با فعالیت مشابه و همگن نظیر فروشندگان فرش ادغام می شوند.

وی ادامه داد: ماده (77) اصلاحیه قانون نظام صنفی با هدف حمایت از بافندگان فرش دستباف تنظیم شده تا امکان تشکیل اتحادیه‌های مستقل استانی و شهرستانی برای اعضای این صنف را که شرایط دریافت پروانه کسب براساس قانون نظام صنفی را دارند، ایجاد شود.

وی افزود: با توجه به عدم تحقق این امر در سطح استان‌ها، فعلاً ضروریست تا حصول حد نصاب قانونی افراد مذکور تحت پوشش اتحادیه های صنفی همگن قرار و پس ازاحراز شرایط لازم نسبت به تشکیل اتحادیه مستقل برای آنان اقدام شود.

گل گواهی در مورد شیوه‌نامه قبلی اتحادیه فرش دستباف گفت : این شیوه‌نامه (که براساس شرایط قانون قبلی نظام صنفی تدوین شده بود) از سوی دیوان عدالت اداری ابطال و مراتب آن به سراسر کشور ابلاغ شد.

معاون تشکل‌ها و تنظیم مقررات صنفی مرکز اصناف تاکید کرد: کمیسیون‌های نظارت میبایست بافندگان فرش را به سمت و سویی سوق دهند که امکان تشکیل اتحادیه شهرستانی و یا استانی در آینده برای آنان فراهم شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.