دوشنبه 28 خرداد 1397
EN

اخبار

کمیته فرش ایلام تشکیل شد

کمیته فرش ایلام تشکیل شد
با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران، نشست بررسی مسایل و مشکلات فرش دستباف استان ایلام در سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در این نشست که نهادهای مرتبط با هنر- صنعت فرش دستباف از جمله صندوق کارآفرینی امید، تامین اجتماعی، فنی و حرفه ای، شرکت شهرک های صنعتی، معاونت صنایع دستی و نیز مدیرکل اقتصادی استانداری ایلام در کنار برخی فعالان فرش حضور داشتند، مشکلات و دغدغه های تولیدکنندگان فرش در ایلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حمید کارگر در این نشست با اشاره به بازدید خود از کارگاه های تولید فرش در بدره و توان تولید با کیفیت در منطقه گفت: به پشتوانه این تولید کیفی بوده است که ثبت ملی و جغرافیایی فرش دستباف ایلام دنبال شده و به فرجام مطلوب رسیده است.

رییس مرکز ملی فرش ایران با ذکر برخی رخدادهای ارزشمند در ایام اخیر از جمله ابقای موضوع فرش دستباف در برنامه ششم توسعه کشور از برگزاری 10 دوره آموزشی فرش دستباف در سال جاری ویژه استان ایلام خبر داد.

در این نشست مباحثی همچون بیمه قالیبافان، تسهیلات و نیاز به نقدینگی، تبلیغات، چگونگی فعالیت خوشه های فرش و طرح بقا مورد بحث و واکاوی قرار گرفت.

گفتنی است رییس مرکز ملی فرش ایران در سفر یک روزه به ایلام از کارگاه های فرش در ایلام، بدره و سرابله بازدید کرد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.