شنبه 30 تیر 1397
EN

اخبار

برگزاری 170 کلاس آموزش فرش دستباف در کردستان

برگزاری 170 کلاس آموزش فرش دستباف در کردستان
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت کردستان گفت: در سال جاری تعداد 170 کلاس آموزشی در عنوان‌های مختلف ازجمله افزایش مهارت بافندگان، طراحی فرش، رنگرزی، مدیریت کارگاه ها و... برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، محمد بختیار خلیقی در دومین جلسه میز فرش دستباف استان با بیان این مطلب گفت: برنامه عملیاتی فرش دستباف در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی_تولید و اشتغال و با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های بالقوه فرش دستباف استان کردستان در دو بخش در حال پیگیری است.

وی اظهار داشت: این دوبخش شامل، برنامه های عملیاتی فرش دستباف و الزامات و بایسته‌های تحقق اهداف فرش دستباف کردستان در سال جاری است.

خلیقی افزود: در این راستا با در نظر گرفتن سند راهبردی فرش دستباف کشور به عنوان سند بالا دستی، در دبیرخانه میز فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تدوین و جهت اجرایی شدن بندهای آن به ارگان ها، سازمان ها و تشکل های بخش خصوصی فرش دستباف ارسال می شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تشریح برنامه آموزشی فرش دستباف در سال جاری عنوان کرد: در راستای ارتقای مهارت بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف تعداد 170 کلاس آموزشی در عنوان های مختلف از جمله افزایش مهارت بافندگان، طراحی فرش، رنگرزی، مدیریت کارگاه ها و ... برگزار می شود.

خلیقی خاطر نشان ساخت: برای تقویت و افزایش راندمان و تولید فرش دستباف در کردستان، بعنوان یک مزیت نسبتی و اشتغالزا نیازمند مساعدت و تصویب بودجه از محل اعتبارات آموزشی سازمان مدیریت و برنامه استان هستیم.

وی تصریح کرد : با توجه به وجود 90 هزار بافنده در سطح استان و درخواست های مکرر قالیبافان برای ثبت نام در سامانه بیمه تامین اجتماعی، از تمام ارگان ها بالاخص اداره کل تامین اجتماعی استان کردستان خواستار پیگیری و افزایش سهم بیمه شدگان و جایگزینی بافندگان واقعی بجای حذف بیمه شدگان در کردستان شد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به نقش تسهیلات خرید اقساطی فرش دستباف در نمایشگاهی تحت همین نام در آبان سال گذشته بر میزان فروش و رونق فرش دستباف در استان، تداوم این رویه را در پانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش خواستار شد.

خلیقی در پایان خاطر نشان ساخت: با توجه به برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف در تهران از کلیه فعالان بخش‌های مختلف از جمله تشکل‌های خصوصی فعال در زمینه فرش دستباف خواست تا با قدرت و توان مضاعف در این نمایشگاه حضور یابند و توانمندی‌های فرش دستباف کردستان را به بطور شایسته به نمایش بگذارند .

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.