چهارشنبه 01 آذر 1396
EN

اخبار

فراخوان نوبت دوم طرح هاي پژوهشي سال 1396‏

فراخوان نوبت دوم طرح هاي پژوهشي سال 1396‏
مركز ملي فرش ايران به منظور انجام تحقيقات و مطالعات در محورهاي مشخص شده از پژوهشگران دعوت به همکاری کرد.

به گزارش روابط عمومی مركز ملي فرش ايران؛ این مرکز به منظور انجام تحقيقات و مطالعات در محورهاي زیر كه ‏براساس فرايند نيازسنجي و با مشاركت فعالان عرصه فرش دستباف انتخاب شده اند، از ‏پژوهشگران و استادان دانشگاه که دارای مدرک كارشناسي ارشد و دكتري هستند دعوت به ‏همكاري می کند.

بر پایه این گزارش؛ متقاضیان ضمن ارایه سوابق علمي و ‏پژوهشي می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تکمیل شناسنامه با شماره تلفن ‏های (22074425) تماس گرفته و حداکثر تا تاریخ 96/07/15 نسبت به ارسال شناسنامه تکمیل ‏شده اقدام کنند.‏

1- شناخت مواد اولیه، دار و ابزار، چله کشی و چله دوانی و مکانیزم فنی بافت استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی

2- بررسی و سنجش مزایا و معایب استفاده از فناوری و تجهیزات صنعتی در تولید فرش دستباف؛ فرش­ های ابزار باف

3- مطالعه تطبیقی کیفیت پیله ایرانی و چینی حاصل از تخم نوغان چینی

گفتنی است؛ علاقمندان می‌توانند فرم شناسنامه طرح هاي تحقيقاتي و مطالعاتی را تكميل و به نشانی: تهران، ‏سعادت‌آباد، پایین‌تر از میدان کاج، خیابان کیان (13 شرقي)، پلاک 15، ساختمان ‏شهید جعفرپوریان، ‏معاونت تحقیقات و آموزش مرکز ملی فرش ایران و يا به پست ‏الكترونيكي ‏Pajohesh@incc.ir‏ ارسال کنند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

حسن حاجی شعبانیان
حسن حاجی شعبانیان چهارشنبه, 29 شهریور,1396 16:35
با سلام
به گمان من لازم است پژوهشی در زمینة "نشانه شناسی فرش ایران" صورت پذیرد؛ پژوهش‌های خوب و متعددی تاکنون در قلمرو هنر و زیبایی‌شناختی فرش و دست بافته‌های ایرانی انجام گرفته ولی بر اساس بررسی‌های این‌جانب، از منظر نشانه شناسی تاکنون اقدامی صورت نپذیرفته است. این پژوهش می‌تواند دستاوردهایی در معرفی هویت فرش ایرانی داشته باشد.