مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 07 بهمن 1394

تدبیر برای هم افزایی فرش و میراث

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به وجود یا ایجاد موزه های پراکنده فرش در سطح کشور در شکل های مختلف دولتی یا خصوصی، از لزوم هماهنگی بین دو مجموعه برای ساماندهی و بهره برداری بهینه از این امکان به سود فرش دستباف ایران سخن گفت.

حمید کارگر همچنین با اشاره به تملک ساختمان تاریخی شرکت سهامی فرش ایران در کرمان از سوی مرکز ملی فرش ایران که پیشتر به ثبت ملی رسیده است، از عزم مرکز متبوعش در ایجاد پایگاه فرش منطقه جنوب شرق کشور در آن ساختمان خبر داد و همراهی معاونت میراث فرهنگی در احیا و مرمت ساختمان یادشده را خواستار شد.

وی با خبر دادن از برنامه ریزی برای سفر گروهی از مجموعه داران و پژوهشگران فرش از خارج از کشور در سال آینده، همراهی معاونت میراث در تدارک این سفر و مهیا شدن امکان بازدید از مجموعه های فرش موجود در کاخ ها و موزه های کشور را خواستار شد.

محمدحسن طالبیان نیز در این دیدار برای همراهی و همکاری در زمینه های فعالیت مشترک، اعلام آمادگی کرد.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به طور مشخص از همکاری کامل در احیا و بهره برداری از ساختمان تاریخی فرش در کرمان، توجه به موزه های فرش کشور، تلاش در ملی شدن موزه فرش تهران و نیز همکاری در اجرای تور ویژه متخصصان فرش در اماکن تاریخی کشور خبر داد.

ویدیو