مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 18 اسفند 1394

برگزیدگان جشنواره فرش بوشهر تجلیل شدند

در جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و مسئولان استان بوشهر از ۲۲ بافنده، داور و روسای اتحادیه فرش بافی استان بوشهر تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، حمید کارگر با اشاره به نقش فرش دستباف در شرایط اقتصاد مقاومتی، تامین بخش عمده مواد اولیه در داخل کشور، وجود دانش و مهارت تولید در درون مرزها و بی نیازی به سرمایه گذاری های کلان را از صفات قابل توجه فرش دستباف دانست.

رییس مرکز ملی فرش ایران بر لزوم قدرشناسی هنرمندان گمنام حوزه فرش دستباف گفت: هنر فرش هنر نجیبی است که هنرمندان و پدیدآورندگان آن گمنام هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز با بیان اینکه در استان بوشهر 7 هزار بافنده در امر تولید فرش، گلیم و گبه فعالیت می‌کند تصریح کرد: در استان بوشهر 7 هزار بافنده فعالیت می‌کنند که یک‌هزار و 600 نفر آنها تحت پوشش بیمه هستند.

سید حسین حسینی‌محمدی  با بیان اینکه شش اتحادیه و 14 تعاونی فرش دراستان فعال است گفت: امسال 220 نفر از بافندگان از تسهیلات 50 میلیون ریالی بهره‌مند شدند.

در این جشنواره با حضور امام جمعه بوشهر، استاندار بوشهر و دیگر مقام های محلی از 22 بافنده، داور و روسای اتحادیه فرش بافی استان بوشهر تجلیل شد .

گفتنی است رییس مرکز ملی فرش ایران در حضور یک روزه خود در بوشهر افزون بر شرکت در جشنواره فرش، در نشست کمیته فرش این استان در محل استانداری شرکت کرد و همچنین از کارگاه های بافت فرش در برازجان نیز بازدید کرد.

ویدیو