مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 19 اسفند 1394

کمیته فنی شورای فرش استان همدان تشکیل شد

به گزارش فارس؛ احمد علی‌بابایی با اشاره به تشکیل شورای فنی فرش استان اظهار کرد: انتخابات کمیته فنی شورای فرش استان در دومین سال فعالیت برگزار شد.

وی تشکیل شورای فنی فرش را سبب ارتقای جایگاه فرش در استان دانست و گفت: شورای فنی فرش استان در گذشته تنها قیمت‌گذاری را بر عهده داشت.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: در حال حاضر شورای فنی فرش استان قیمت‌گذاری فرش، حل اختلاف میان بافندگان و فروشندگان و امور مربوط به فرش را در استان عهده‌دار است.

وی بیان کرد: ترسیم چشم‌انداز‌های فرش استان، مانیتور فعالیت‌ها و ارائه راهکار‌ها توسط شورای فرش استان به عنوان یکی از بازوان اداره فرش و دولت در فرش از دیگر فعالیت‌های این شورا است.

علی‌بابایی یادآور شد: شورای فنی فرش استان با حضور بهترین‌های فرش استان در بخش خصوصی برگزار شد و حسین کندی رئیس سابق شورای فرش نیز گزارشی از عملکرد این شورا ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری انتخابات در شورای فرش اعضای از سه نفر به پنج نفر ارتقا یافت و کمیته فنی شورای فرش با اعتبار‌نامه دو ساله فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در حوزه فرش بیش از 30 فعالیت از پشم‌‎چینی تا صادرات انجام می‌شود، افزود: تلاش کردیم منتخبان شورا حداقل بر پنج فعالیت در حوزه فرش تسلط داشته باشند.

وی تصریح کرد: حسین کندی با رأی اول، محمد‌رضا صباغ، علیرضا اسماعیلی، محمد‌رضا اسکندری و مختار مرادی پروانه به عنوان اعضای این شورا انتخاب شدند.

علی‌بابایی با تأکید بر اینکه افرادی که در مسائل مربوط به فرش از تولید تا خرید و فروش مشکلی دارند می‌توانند به شورا مراجعه کنند، گفت: این شورا حتی به اعتراض خانواده‌ها در خصوص نرخ قالیشویی‌ها و یا حتی خرابی فرش در قالیشویی نیز رسیدگی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها در ایام باقی‌مانده تا نوروز فرش‌های خود را با دریافت رسید به قالیشویی‌های شناخته شده و دارای مجوز بسپارند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به کسب عنوان قالیبافان استان در جشنواره گره زرین اشاره کرد و یادآور شد: محمد‌رضا صباغ با 45 سال سابقه در طراحی و محمود سپاسگزار با سابقه 60 ساله در قالیبافی به عنوان برگزیدگان چهارمین جشنواره گره زرین معرفی شدند.

وی در توضیح جشنواره گره زرین بیان کرد: در جشنواره از 40 هنرمند فرش دستباف شامل 30 قالیباف هنرمند از استان‌ها، چهار طراح، سه رنگرز و سه رفوگر فرش ایرانی تقدیر شد که دو هنرمند همدانی نیز در این جشنواره خوش درخشیدند.

ویدیو