مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 28 خرداد 1393

پویایی؛ نیاز طراحان و نقاشان فرش اردبیل

انجمن طراحان و نقاشان فرش استان اردبیل می تواند در انگیزه بخشی به هنرمندان این استان و پویایی بیش از پیش آنان در احیای طرح های پیشین و ایجاد خلاقیت و نوآوری ایفای نقش کند.

سرپرست مرکز ملی فرش ایران در بازدید از کارگاه طراحان و نقاشان اردبیل، با بیان این مطلب افزود: بی گمان هر منطقه از ایران برپایه خرده فرهنگ ها و شرایط اقلیمی و اجتماعی و تاریخی خود دارای طرح و نقشی متفاوت در حوزه فرش است که احیای نقوش گذشته و به روزآوری و ایجاد دگرگونی های خلاقانه در آنها می تواند در قالب فعالیت انجمن های طراحان و نقاشان سامان یابد.

حمید کارگر در این بازدید با ارج نهادن به خدمات استاد محمد مبارکی در گرد هم آوردن طراحان و نقاشان استان و آموزش طراحی در کنار قالیبافی و ایجاد اشتغال در این حوزه، خواستار افزایش این تلاش ها و خروج از محدودیت های کنونی و شمار اندک فعالان این حوزه شد و از آمادگی مرکز ملی فرش ایران برای کمک به تقویت انجمن طراحان و نقاشان اردبیل خبر داد.

استاد محمد مبارکی نیز در این بازدید به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده و مشکلات فراروی انجمن طراحان و نقاشان و کارگاه آموزش و اشتغال خود پرداخت.

 

ویدیو