مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 21 خرداد 1401

پیام تبریک رییس مرکز ملی فرش ایران به مناسبت دهه کرامت

متن این پیام رئیس مرکز ملی فرش ایران به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 "لایمَسُّهُ إالاَّ المُطَهَّرُونَ؛ مس نمی کنند آن را مگر پاکان"
در دهه پر وزن و گران قدر کرامت قرار داریم. میزبان دو الگوی فضیلت و اعجاز، که به برکت ایشان شیعه اثنی عشری هویت می یابد یکم ذی القعده سال ۱۳۷ هجری، در خانه امام موسی کاظم (ع) دختری به نام فاطمه معصومه (س) پا به عرصه وجود نهاد و در فضایی آراسته به فضائل اخلاقی و تحت تعلیم و تربیت پدر و برادر گرامی شان امام رضا (ع) رشد کرد. او از موقعیت تالی معصوم برخوردار شد و این گونه هشتمین پیشوای شیعیان آن حضرت را «معصومه» لقب داد « فداها ابوها» «پدرش به قربانش باد».
اما بیشتر از آن، دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست، ذکر جمال انسانی ست "بارگاه حضرت معصومه(س) تجلیگاه حضرت زهراست(س)" _ "قبر شریف حضرت معصومه(س)، جلوه‏گاه قبر گم شده مادر بزرگوارش حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها مى‏باشد". «علیک بکریمه اهل البیت‏» «به دامن کریمه اهلبیت پناه ‏ببرید.»
لیک سال 148 را سال ولادت امام رضا(ع) دانسته‌اند او که لقب‌ها و کنیه‌هایش، همچون واژگانی درخشان در هزارتوی ذهن تاریخ باقی مانده‌اند. ابوالحسن (در بین خواص) و لقب هایش، صابر، زکی، ولی، فاضل، وفی، صدیق، رضی، سراج الله، نورالهدی، قرة عین المومنین، کلیدة الملحدین، کفو الملک، کافی الخلق، رب السریر و رئاب التدبیر است و رضا(ع)؛ مشهورترین لقبی است که از گذر این همه سال، ما هنوز امام را با آن نام می‌شناسیم. "او از آن روی رضا خوانده شد که در آسمان خوشایند و در زمین مورد خشنودی پیامبران و خدا و امامان پس از او بود"
امام جواد (علیه السلام) می فرماید: ضمنت لمن زار قبر ابی بطوس عارفاً بحقه الجنه علی ا... عزوجل »ضمانت می‌کنم بهشت را برای کسی که پدرم را در طوس زیارت کند، در حالی که به حق او عارف و آگاه باشد».
این دهه‌ مبارک یادآور بسیاری از نکته‌های متعالی و مفاهیم ارزشمند در دین مبین اسلام است امید دختران و پسران امروز " مادران و پدران فردا " که نقش بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند، با الگو پذیری از ایشان در زمینه تعالی معنوی، اخلاقی و علمی نسل‌های آینده گام بر دارند.
اینجانب فرارسیدن دهه کرامت را به خانواده بزرگ زحمتکش و با غیرت فرش دستباف کشور و به تهنیت، عرض نموده و برای همگان، تندرستی، توسل و توفیقات روز افزون را آرزو می کنم.

ویدیو