مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 09 مرداد 1401

پیگیری طرح تبدیل مرکز ملی فرش ایران به سازمان فرش در مجلس

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که عمده شغل و حرفه‌ی مردم اهر و هریس در کشاورزی، قالی‌بافی و دامداری خلاصه می‌شود، گفت: متأسفانه چه اداره صمت و چه اتحادیه قالی‌بافان آمار دقیقی از فعالان حوزه قالی‌بافی اهر ندارند. لذا برای رونق صنعت قالی‌بافی اهر و هریس انتظار داریم کارگاه‌های قالی‌بافی به‌صورت متمرکز ایجاد شود.

وی بر ضرورت برگزاری جشنواره فرش اهر و هریس در راستای معرفی هنر منحصربه‌فرد مردم منطقه تأکید کرد و گفت: شهرستان هریس در حوزه بافت فرش نام و آوازه جهانی و ملی دارد، از این‌رو برای معرفی فرش هریس و اهر نیازمند برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی هستیم.

محرم‌زاده در خصوص بیمه قالی‌بافان تأکید کرد: قالی‌بافان در خصوص بیمه و بیمه تکمیلی مشکلات عدیده‌ای دارند. این مطالبه قالی‌بافان نباید به ورطه فراموشی یا بی‌توجهی سپرده شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواستار اختصاص غرفه برای عرضه فرش هریس در نمایشگاه بین‌المللی شد و گفت: ثبت نقشه‌های فرش اهر و هریس از دیگر انتظارات ماست. این در حالی است که برخی از نقشه‌های فرش هریس و اهر در کارخانجات فرش ماشینی استفاده می‌کنند اما در این میان نامی از شهرستان‌ها مطرح نمی‌شود.

ویدیو