مرکز ملی فرش ایران

تاریخ: 19 شهریور 1401

نخستین نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش به کار خود پایان داد

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع در جلسه با مهدی کشاورز چافجیری، مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش که در حاشیه دیدار نخستین نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش انجام گرفت، ضمن تاکید بر همکاری های متقابل، به اشتراک گذاری فرهنگ و مؤلفه های آن را گامی مهم در برقراری ارتباطات و تعاملات سازنده بین کشورها نام برد که مسیر رونق اقتصادی متقابل را امکان پذیر می کند.

وی افزود، کیش زیبا با بهره مندی از زیباییهای طبیعی و جاذبه های تفریحی و گردشگری، هاب مهم برگزاری همایش ها، نمایشگاه های تخصصی و رویدادهای فاخر علی و بین المللی در کشور است.

دبیر کل اکو، سفرای برخی کشورها در تهران، رییس فراکسیون فعالیت های فرهنگی و نمایشگاه های مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس، سفرای کشورهای تاجیکستان، قرقیزستان در تهران، نمایندگانی از سفارت کشورهای ترکیه، پاکستان، ژاپن، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و مشاور  امور بانوان استاندار هرمزگان از دیگر حاضران در این نمایشگاه بودند.

این نمایشگاه از ۱۰۷ غرفه تشکیل شده و ۶۰ مجموعه فعال استان‌های کشور: 7 غرفه فرش دستباف، ۱۱ انتشاراتی، ۱۱ آژانس گردشگری داخلی و خارجی، هشت هتل، ۴۰ شرکت استارت اپی، ۲ دانشگاه و ۶ موزه خصوصی و یک موزه دانشگاهی و شرکت کنندگانی از کشور‌های عضو اکو و حاشیه خلیج در آن حضور داشتند.

معرفی اقلیم، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خدمات و تجهیزات هتلی، مد و پوشاک اقوام ایرانی، خوراکی‌های محلی، گردشگری و تجارت الکترونیک E-commerce و برگزاری دوره‌ها و کارگاه های تخصصی در حوزه فرهنگ، گردشگری و راهکارهای توسعه بازار، کافه سرمایه (مکانی برای ملاقات غرفه‌داران با سرمایه‌گذاران برای توسعه محصولات)، رقابت بین استارتاپ‌های فرهنگی-گردشگری با همکاری صندوق شکوفایی و نوآوری ریاست‌جمهوری از جمله محورها، برنامه‌ها و رویدادهای این نمایشگاه بوده است.

برگزارکنندگان این نمایشگاه در تلاش هستند تا زمینه حضور مهمانان ویژه و مقامات رسمی در حوزه گردشگری و فرهنگ، و شرکت‌های مرتبط از کشورهای منطقه را فراهم کنند.

 

ویدیو