جمعه, 15 مهر,1401

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود

پنجمین جشنواره ملی فرش برتر برگزار می شود
پنجمین جشنواره ملی فرش برتر همزمان با برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، جشنواره ملی فرش برتر با هدف آشنایی مردم با فرش های اصیل و مرغوب و همچنین تشویق و ترغیب تولیدکنندگان و فروشندگان به تولید و عرضه فرش‌های با کیفیت برگزار می شود.

اين رويداد كه به صورت يك رويداد ملي در عرصه فرش دستباف كشور تجلي مي­کند هر ساله اهميت بيشتري مي­يابد و اقبال هنرمندان به شركت در جشنواره تاييدي بر جايگاه خوب اين واقعه هنري است.

بر پایه این گزارش؛ "پنجمین جشنواره ملي فرش برتر" در آغازین ماه های ابتدایی سالجاری برگزار می شود و آیین پایانی و نمایشگاه آثار برگزیده در آغازین روزهای شهريور ماه 1394 همزمان با برگزاري بيست و چهارمین نمايشگاه فرش تهران در محل دایمی نمايشگاههاي بين المللي تهران توسط مركز ملي فرش ايران برگزار می شود.

مركز ملي فرش از تمامی تولیدکنندگان، بازرگانان، فروشندگان، نهادهای رسمی و غیر رسمی فعال در فرش دستباف برای شرکت و پربارتر ساختن جشنواره و دستیابی به هدف هرچه کیفی‌تر شدن تولیدات فرش دستباف کشور دعوت به عمل مي‌آورد.

این دوره از مسابقه در دو گروه کلی فرش‌های معاصر (فرش‌های زیر 40 سال قدمت) و فرش‌های قدیمی (فرش‌های بالای 40 سال قدمت) به صورت مستقل برگزار خواهد شد.

گقتنی است فراخوان "پنجمین جشنواره فرش برتر" به همراه فرم دریافت اطلاعات از طریق پایگاه اینترنتی مرکز ملی فرش ایران منتشر می شود.

شایان ذکر است، جشنواره فرش برتر از سال 1388 از سوی مرکز ملی فرش ایران با هدف الگوسازي و حمايت از توليد فرش‌هاي با کيفيت و ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و معرفی این تولیدات برگزار می شود.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

سعید رونقیان تبریزی
سعید رونقیان تبریزی چهارشنبه, 26 فروردین,1394 00:33
در ضرورت و مناسبت این جشنواره ، چنانچه با شیوه ای صحیح و روشی معقول و متین ، و در حد و شان فرش ایران انجام پذیرد ، سخنی نیست ، و قطعا ۴ دوره برگزاری برای آزمون و خطا کافیست ، لذا تکرار خطاهای دوره های قبل ، که بعضا موجب وهن فرش ایران و اصحابش بود ، قابل پذیرش و اغماض نخواهد بود .