پنجشنبه, 13 مهر,1402

موزه فرش کاشان احداث می‌شود

موزه فرش کاشان احداث می‌شود
شهردار کاشان از راه‌اندازی موزه فرش کاشان در مشهد اردهال این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدمحمد ناظم‌رضوی اظهار کرد: مردم ولایت‌مدار و دارالمؤمنین کاشان در روز میلاد حضرت علی (ع) افتخار دارند تا هنر دستی خود را به فرزندان این امام بزرگوار تقدیم کنند.

وی تصریح کرد: مردم کاشان نه تنها با جسم خویش گره‌های فرش عتبات عالیات را زده‌اند بلکه با عشق و محبت و حضور دل و وضو بر روی دار قالی‌ها حاضر شده‌اند و با تمام توان هنر خویش را به عرصه ظهور گذاشته‌اند.

شهردار کاشان هنر فرش دستباف در کاشان را نه تنها در ایران بلکه در جهان مطرح و شناخته شده دانست و بیان کرد: با ایجاد کارگاه‌های فرش دستباف عتبات عالیات بار دیگر این هنر در کاشان رونق گرفته است و امیدواریم این کار ادامه داشته باشد زیرا بسیاری از بانوان شاغل مخارج زندگی خود را از این طریق تأمین می‌کردند.

شهردار کاشان تصریح کرد: تمام کارگاه‌های فعال فرش‌بافی عتبات عالیات به فرهنگسرای مهر شهرداری کاشان منتقل می‌شود که خود نیز فرصتی در راستای اشتغال بانوان و توجه به مشاغل خانگی مورد توجه مجمع مشورتی بانوان شهرستان است.

ناظم‌رضوی افزود: در کنار کارگاه‌های فرش عتبات عالیات، کلاس‌های آموزش فرش دستباف نیز برگزار می‌شود تا شاهد رونق بیش از پیش این صنعت در کاشان باشیم و فرش کاشان در جایگاه تاریخی خود استوار بماند.

وی متذکر شد: در حال شناسایی یک منزل قدیمی در مشهد اردهال کاشان برای راه‌اندازی موزه فرش هستیم که انتظار می‌رود با این نمایشگاه آثار فاخر هنرمندان کاشان را جمع‌آوری و در معرض دید عموم قرار دهیم.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.