پنجشنبه, 13 مهر,1402

آیین های رسمی کشور به فرش دستباف مزین شوند

آیین های رسمی کشور به فرش دستباف مزین شوند
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور خواستار استفاده از فرش دستباف ایران درمراسم رسمی کشور شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، وی در این نامه ضمن سپاس از توجه و تاکید ریاست جمهوری و هیات دولت به ترویج و بهره گیری ازکالاهای داخلی آورده است: فرش دستباف ایران همواره به عنوان یکی از میراث کهن این سرزمین علاوه بر کارکردهای اشتغالزایی، ارزآوری و اقتصادی،دارای وجوه ارزشمند فرهنگی و هنری بوده و می تواند به عنوان برند ملی کشورمان معرف سفیر و پیام رسان شایسته ای به جهانیان باشد.

نعمت زاده در این نامه که به پیشنهاد مرکز ملی فرش ایران نگاشته شده از جهانگیری خواسته است تا با توجه به شرایط کنونی که دیگر کشورها به ویژهکشورهای همسایه در حال استفاده از داشته های هویتی مشترک هستند، مواردی را اجرایی کند.

استفاده از فرش دستباف ایران برای تزیین و صحنه آرایی مراسم رسمی کشور (همایش های ملی و بین المللی، سخنرانی های رییس و اعضای هیات دولت و...)، استفاده از فرش دستباف ایرانی در دفاتر کار و محل دیدارهای رسمی مقامات دولتی و نیز تاکید بر استفاده از فرش دستباف ایرانی در هدایای تقدیمیدولت به مهمانان برون مرزی از جمله این پیشنهادهاست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرده است ثبت این میراث کهن و پویا در قاب دوربین رسانه ها بتواند تصویری شایسته در اذهان مخاطبانداخلی و خارجی پدید آورد و کارکردی موثر در دیپلماسی هنری کشور ایفا کند.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.