چهارشنبه, 12 مهر,1402

هنر فرش دستباف کاشان فدای فرش ماشینی نشود

هنر فرش دستباف کاشان فدای فرش ماشینی نشود
رئیس اداره امور اکو در ایران با اشاره به گستردگی تولید فرش ماشینی در کاشان گفت: مبادا این هنر فدای فرش ماشینی شده و به فراموشی سپرده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، ابوالفضل محمدعلیخانی در جلسه اختتامیه دویست و دومین نشست شوای نمایندگان دائم اکو در این شهرستان گفت: در سفر دو روزه نمایندگان دائم عضو اکو با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالای اقتصادی، فرهنگی و توریستی کاشان آشنا شدیم و امیدواریم تعاملات و تجارب دوسویه میان سفرای کشورهای عضو اکو و کاشان فراهم شود.

وی از بررسی بسته پیشنهادی شهرداری کاشان خبر داد و تصریح کرد: مقرر شده است تا در زمینه گردشگری و اقتصادی بسترهای لازم پس از بررسی‌های کامل ایجاد شود و با توجه به فرهنگ و تاریخ غنی کاشان با شهرهایی که دارای تشابهات فرهنگی و تاریخی نزدیک هستند، موضوع خواهرخواندگی صورت گیرد.

رئیس اداره امور اکو در ایران برگزاری نشست اکو در کاشان را زمینه بسیار مناسبی در معرفی توانمندی‌های نهفته این شهر دانست و افزود: این گونه تعاملات می‌تواند موجب رشد و توسعه کشورهای عضو شهرهای میزبان شود.

محمدعلیخانی صنعت گردشگری کاشان را فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و ارتباطات بین‌المللی ذکر و خاطرنشان کرد: نیاز است تا در زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی اقدامات مناسبی صورت پذیرد.

وی توسعه فرش ماشینی در کاشان را بسیار گسترده خواند و گفت: باید مسئولان شهرستان و بخش‌های خصوصی در زمینه حفظ میراث گرانبها و ملی فرش دستباف اقدامات لازم را انجام دهند و مبادا این هنر فدای فرش ماشینی شده و به فراموشی سپرده شود.

علیخانی انتخاب کاشان در ماه اردیبهشت را به دلیل عجین شدن نام کاشان با گل و گلاب دانست و یادآور شد: بدون شک اردیبهشت ماه را می‌توان ماه کاشان نامید.

وی همچنین در زمینه افزایش کشورهای عضو اکو یادآور شد: تاکنون هیچ درخواستی از سوی وزارت خارجه هیچ کشوری در این زمینه برای بررسی به دبیرخانه اکو ارسال نشده است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.