ﺳﻪشنبه, 11 بهمن,1401

دغدغه ساماندهی تشکل های فرش دستباف

دغدغه ساماندهی تشکل های فرش دستباف
در گردهمایی روسای ادارات فرش سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های مختلف کشور در ارومیه، نشستی با عنوان "ساماندهی تشکلهای فرش دستباف (فرصت ها و تهدیدها)" تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ در این نشست که عصر روز سه شنبه پنجم آبان ماه با مدیریت معاون امور تولید و همراهی مدیر امور استانهای مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد، روسای ادارات فرش استان های مازندران، یزد، همدان و تهران نیز حضور داشتند.

در این نشست که با توجه به ضرورت دستیابی به انسجام میان تشکل های متعدد و پراکنده فرش دستباف در سطح کشور ترتیب یافت، اعضای پنل به ارایه گزارشی از وضعیت کنونی فعالیت تشکل ها و زیان های حاصل از این پراکندگی، موازی کاری و مداخله فعالیت ها پرداختند.

حضور و فعالیت تعاونی ها، اتحادیه ها، انجمن ها، خانه های فرش، خوشه های فرش و نیز بسیاری از نهادها و اداره های دیگری که در بحث فرش ورود یافته اند و نحوه نظارت یا هماهنگی میان آنها در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در انتهای این نشست که با مشارکت و پرسش و پاسخ نمایندگان فرش دیگر استان های کشور نیز همراه بود، مقرر شد کارگروهی ویژه با مسوولیت رییس مرکز ملی فرش ایران و با پیگیری و هماهنگی از سوی مدیر امور استانهای مرکز در اسرع وقت تشکیل و با تاکید بر اجرای کامل مصوبه شورای عالی اداری در تاسیس مرکز ملی فرش ایران، همکاری و هم افزایی و لغو و کاستن از موازی کاری ها و تداخل کاری ها در دستور کار قرار بگیرد.

این کارگروه پیشنهاد دهنده راهکارهای عملیاتی و اجرایی در مسیر این ساماندهی خواهد بود.

گفتنی است گردهمایی روسای ادارات فرش سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها با هدف بررسی مشکلات و موانع موجود، یافتن راهکارهای بهبود در هنر- صنعت فرش دستباف ایران و بیش از همه رسیدن به هماهنگی و وحدت رویه در عملکرد اداره های فرش در سراسر کشور برگزار شده است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.