جمعه, 11 فروردین,1402

سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی تصویب شد

سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی تصویب شد
سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی و دستورالعمل تعویق سود وام های دریافتی کشاورزان خسارت دیده استان، در کارگروه امور اقتصاد و تولید استان مرکزی تصویب شد.

به گزارش مهر، محمدرضا حاجی پور، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی بعد از ظهر پنجشنبه در این جلسه با اشاره به اینکه کل اعتبار پیش بینی شده طرح راهبردی فرش دستباف استان مرکزی ۵۰۰ میلیون ریال است گفت: با نهایی شدن این سند در استان مرکزی به عنوان پایلوت، این طرح می تواند در کشور عملیاتی شود.

وی افزود: فرش دستباف در کشور به ویژه در استان مرکزی یک دوره رکود شدید را تجربه می کند و این رکود ناشی از سردرگمی و بلاتکلیفی همه عوامل موثر در تولید فرش دستباف است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان داشت: سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی طی یک سال و نیم با همکاری جهاد دانشگاهی استان مرکزی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا ۲۶ نشست با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه فرش دستباف برگزار شده که نتیجه این برنامه ریزی و نشست ها برای تصمیم گیری در جلسه کارگروه امور اقتصاد و تولید استان مطرح شده و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

حاجی پور اضافه کرد: پس از تصویب نهایی سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی در شورای برنامه ریزی استان، تمامی فعالیت های حوزه فرش دستباف با اولویت بندی براساس این سند پیش خواهد رفت.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

ali
ali شنبه, 26 دی,1394 15:03
متاسفانه فرش دستبافت آنقدر بیچاره شده که برای 50میلون آن در یک استان که فرش ساروق آن شهرت جهانی دارد سند راهبردی نوشته می شود