جمعه, 11 فروردین,1402

حالا نوبت فرش ایران است

حالا نوبت فرش ایران است
سردبیر نشریه بین المللی هالی در دیدار با رییس مرکز ملی فرش ایران از ضرورت پرداختن به فرش ایران گفت.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، بن اونس، سردبیر نشریه Hali با حضور در پاویون ایران در دموتکس 2016 برای توجه بیش از پیش به فرش دستباف ایران اعلام آمادگی کرد.

اونس با اشاره به موفقیت ایرانیان در تصاحب جوایز دموتکس امسال گفت: این دریافت جوایز در کنار لغو تحریم های بین المللی علیه ایران که راه را برای گسترش بازار فرش ایران باز می کند، نشان می دهد که حالا نوبت فرش ایران است.

وی از سفر خود به ایران در آینده نزدیک برای آماده سازی مقدمات سفر گروهی از مجموعه داران و پژوهشگران فرش به ایران خبر داد و خواستار همراهی مرکز ملی فرش ایران شد.

رییس مرکز ملی فرش ایران نیز با تبیین ویژگی های کنونی فرش دستباف ایران برای همکاری با گروه هالی اعلام آمادگی کرد.

حمید کارگر با اعلام هماهنگی های قابل انجام با سازمان میراث فرهنگی و موزه فرش ایران درباره سفر گروه پژوهشگران فرش به ایران، خواستار انتشار شماره ویژه ای از نشریه هالی برای فرش دستباف ایران شد و از همراهی مرکز ملی فرش ایران در این زمینه خبر داد.

برگزاری تور فرهنگی و پژوهشی فرش ایران در تابستان سال آینده، برگزاری تور بازرگانان فرش و نیز انتشار ویژه نامه فرش ایران از سوی نشریه هالی در کنار دیگر پیشنهادهای مطرح شده در این دیدار می تواند زمینه ساز تبلیغ شایسته ای از فرش ایرانی در حوزه برون مرزی باشد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

کیومرث خواجه باشی (شیواقلم)
کیومرث خواجه باشی (شیواقلم) چهارشنبه, 30 دی,1394 19:47
سلام وخسته نباشید امیدوارم ریاست محترم مرکز ملی جناب اقای دکتر کارگر از این همه تلاشی که انجام دادند به نفع فرش ایران ودر جنب ان تابلو فرش با هدایت کاربردیشان دست اندر کاران هم با تولید پر محتوا وبا کیفیت ایشون را در این راه همراهی نمایند تا بازار سازی وبازار یابی شده ورونق به این دستاورد اقتصادی باز گردد.