پنجشنبه, 13 بهمن,1401

خوشه فرش دستباف در استان اردبیل ایجاد می‌شود

خوشه فرش دستباف در استان اردبیل ایجاد می‌شود
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خوشه فرش دستباف در استان اردبیل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسحاق رسولی در جلسه بررسی وضعیت فرش دستباف در سالن شهرک صنعتی اردبیل اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خوشه فرش دستباف در اردبیل ایجاد می‌شود و براساس این امر در 3 سال آینده برنامه‌ریزی‌ منسجمی برای بازاریابی، شناسنامه‌دار کردن طرح‌های فرش دستباف و صادرات فرش در این خوشه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مطالعات اولیه راه‌اندازی خوشه فرش دستباف در اردبیل انجام شده است، بیان کرد: در کنار مطالعات اولیه، عملیات اجرایی این طرح در اردبیل آغاز شده و در این راستا اقدامات و تحقیقات بسیار مناسب با حضور متخصصان فرش دستباف داخلی و خارجی انجام شده است.

عامل خوشه فرش دستباف استان اردبیل گفت: بهبود و رونق صادرات فرش دستباف حمایت از تولید کنندگان فرش دستباف، شناسایی طرح‌های متناسب با بازار مصرف از اولویت‌های اساسی خوشه فرش دستباف در اردبیل است و با برنامه‌ریزی‌های اساسی در صدد هستیم جایگاه فرش دستباف اردبیل در کنار سایر دکوراسیون‌های منزل ارتقا یابد.

رسولی تصریح کرد: استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار عظیمی در تولید فرش دستباف دارد که طرح‌های فرش استان اردبیل توسط مرکز ملی فرش ایران ثبت ملی شده و باید از ظرفیت‌های فرش دستباف اردبیل در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کنیم.

وی افزود: در حال حاضر فرش دستباف اردبیل مشتریان بسیاری از کشورهای اروپایی و همجوار دارد و می‌تواینم با تولید فرش دستباف متناسب با سلیقه‌های روز مصرف کنندگان تحول عظیمی در صنعت فرش دستباف در اردبیل ایجاد کنیم.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.