ﺳﻪشنبه, 11 بهمن,1401

برگزاری 6 دوره آموزشی قالیبافی در استان زنجان

برگزاری 6 دوره آموزشی قالیبافی در استان زنجان
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از برگزاری 6 دوره آموزشی قالیبافی طی سال جاری در استان زنجان خبر داد.

به گزارش فارس؛ سید محسن جعفری اظهار داشت: مجموع قالیبافان استان زنجان شامل 63 هزار نفر می‎شود.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه قالیبافان استان زنجان به صورت‎های نیمه وقت، فصلی و تمام وقت مشغول به قالیبافی هستند، تصریح کرد: 3 هزار نفر نیز در استان در مشاغل جانبی فرش مشغول به کار و فعالیت هستند.

این مسئول فروشندگان مواد اولیه، فروشندگان فرش دستباف، چله‎کشی، رنگرزی، طراح، نقاش، رفوگر، پرداخت و ... را از شاغلین حوزه جانبی فرش در استان زنجان اعلام کرد.

جعفری میزان فرش تولیدی استان زنجان را در طول سال بیش از 150 هزار متر مربع اعلام کرد و افزود: این تولیدات شامل فرش‎های ابریشم، پشم و تابلو فرش و ... می‏‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌‏ریزی‎های اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، 6 دوره آموزشی به منظور آموزش فرشبافی در استان برگزار می‎شود، یادآور شد: این دوره‎ها در شهرستان‎های زنجان، ابهر، خدابنده، ماهنشان و ایجرود برنامه‏ ریزی و برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر یک دوره آموزشی فرشبافی در شهر زنجان برگزار شده است، ادامه داد: بر اساس برنامه‏ ریزی‎های صورت گرفته یک دوره نیز در شهرستان ابهر برگزار می‌‏شود.

این مسئول از برگزاری دو دوره آموزشی قالیبافی در شهرستان خدابنده خبر داد و خاطر نشان شد: این دوره آموزشی در قالب یک دوره نیز در شهرستان ماهنشان دایر می‌‏شود.

جعفری همچنین اذعان داشت: یک مورد دوره آموزشی قالیبافی در شهرستان ایجرود نیز پیش‎بینی شده است که این برنامه مورد نظر در سال جاری اجرایی می‏شود.

وی بیان کرد: دوره‏ های آموزشی شهرستان‎‏های مذکور از بهمن ماه سال جاری آغاز می‏شود و تا پنجم اسفند ماه ادامه داشته و این دوره‎ها به پایان می‏‌رسد.

برگزاری دورههای ناظرین فنی فرش دستباف در زنجان

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به برگزاری دوره ناظرین فنی فرش دستباف در استان زنجان، اظهار داشت: این دوره سه روزه بوده و در سال جاری اجرایی می‏‌شود.

این مسئول با بیان اینکه دوره ناظرین فنی فرش دستباف از 29 بهمن ماه تا یکم اسفند در زنجان برگزار می‏شود، افزود: این دوره استانی است و از شهرستان‎های مختلف طارم، خدابنده و زنجان متقاضیانی برای شرکت وجود دارد.

جعفری در پایان متذکر شد: دوره ناظرین فنی فرش دستباف برای 48 ساعت در استان زنجان طراحی و برنامه‏ ریزی شده است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.