پنجشنبه, 13 بهمن,1401

ایجاد خوشه فرش طی سال آینده نهایی می‌شود

ایجاد خوشه فرش طی سال آینده نهایی می‌شود
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در طول سال آینده با قرار گرفتن زنجیره فرش در قالب خوشه فرش، این خوشه نهایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بختیار خلیقی ظهر امروز در جلسه گزارش عملکرد دستاوردهای خوشه مصالح ساختمانی اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: یکی از عوامل توسعه استان، تشکیل خوشه‌های صنعتی است.

وی از اجرای خوشه صنعتی فرش در آینده خبر داد و گفت: باید برای صادرات فرش از هم‌اکنون برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم و این مسئله بسیار مهمی است.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با اشاره به اینکه این مجموعه همواره حامی خوشه‌ها بوده است، گفت: در حال حاضر به صورت رسمی 34 هزار بافنده فرش و به صورت غیررسمی 86 هزار بافنده فرش در استان کردستان فعالیت می‌کنند.

خلیقی، وجود این تعداد بافنده را نیازمند ساماندهی در قالب خوشه دانست و افزود: در سال آینده با قرار گرفتن زنجیره فرش در قالب خوشه فرش، این خوشه نهایی خواهد شد.

این مسئول تولید صادرات محور و ارتقای کیفیت را از اهداف ایجاد این خوشه عنوان و تصریح کرد: راه‌ا‌ندازی خوشه فرش دستباف، یک اولویت مهم به شمار می‌رود.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.