چهارشنبه, 12 مهر,1402

نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در شیراز برگزار شد

نمایشگاه فرش دستباف ایرانی در شیراز برگزار شد
رئيس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از برپايي دوازدهمين نمايشگاه فرش دستباف و دستبافه‌هاي ايراني در شيراز خبر داد.

به گزارش آريا،مجيد عباسي، دوشنبه 26 بهمن گفت: نمايشگاه فرش دستباف شيراز، با همراهي 45 شركت و توليدكننده و در قالب 60 غرفه برپا شده است.

وي مكان برپايي نمايشگاه را محل دائمي نمايشگاه‌هاي فارس در شهرك گلستان شيراز ذكر و خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه در فضاي 6 هزارمترمربعي، برپا شده و فرش‌هايي از دستباف‌هاي هنرمندان سراسر كشور را عرضه كرده است.

عباسي گفت: در اين نمايشگاه هنرمنداني از آذربايجان شرقي، يزد، کرمان، اصفهان، قم، تهران و فارس، هنر فرش ايراني را در معرض ديد و خريد علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

او اضافه كرد: علاوه بر فرش، دستباف‌هايي نظير گليم، گبه و تابلوفرش نيز در اين نمايشگاه عرضه شده است.

رئيس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: دوازدهمين نمايشگاه فرش دستباف شيراز، تا سي‌ام بهمن‌ماه برپا و طي ساعت‌هاي 16 تا 21 پذيراي عموم مردم است.

وي با اشاره به تاثير فرش دستباف در فرهنگ و اقتصاد، حجم صادرات اين كالاي غير نفتي در سال 94 را مناسب ارزيابي و در عين‌حال تصريح كرد: با شرايط مطلوب فاصله داريم و رسيدن به جايگاهي مناسب، همتي همگاني و تبليغات لازم و شناخت بازار و سليقه مشتري را مي‌طلبد .

عباسي خاطرنشان كرد: در 10 ماهه منتهي به پايان دي‌ماه سال 94، بيش 13 ميليون دلار فرش از استان فارس به كشورهاي خارجي صادر شده است اما با توجه به ثبت صادرات فرش توليدي استان فارس به نام‌ ساير استان‌هاي كشور، درصد كمي از اين صادرات واقعي است.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.