چهارشنبه, 12 مهر,1402

هنرمندان فرش در جشنواره گره زرین تقدیر می شوند

هنرمندان فرش در جشنواره گره زرین تقدیر می شوند
هنرمندان و فعالان فرش دستباف ایران در چهارمین جشنواره گره زرین روز شنبه پانزدهم اسفندماه تقدیر می شوند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ چهارمین جشنواره گره زرین پانزدهم اسفندماه با حضور هنرمندان نامدار كشور و باهدف ارج نهادن و تکریم فعالان هنر- صنعت فرش دستباف ایران و ارتقای منزلت اجتماعی آنان برگزار می شود.

بر پایه این گزارش، در این جشنواره از 40 فعال فرش دستباف در رسته های قالیبافی، طراحی، رنگرزی و رفوگری از استان های مختلف کشور تقدیر می شود.

این جشنواره به منظور ارج نهادن به کوشش های فعالان و هنرمندان فرش دستباف در نقاط مختلف کشور و تکریم تلاشگران این حوزه برگزار می شود و برای این منظور منتخبان هر یک از این رشته ها در سطح استان ها به مرکز ملی فرش ایران معرفی شده اند که در این آیین، نمایندگانی از بین آنان در سطح ملی مورد تقدیر قرار می گیرند.

گفتنی است؛ چهارمین جشنواره گره ‌زرین روز شنبه پانزدهم اسفندماه ساعت 30/15 تا 30/18 در محل خانه هنرمندان واقع در خیابان ایرانشهر برگزار خواهد شد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

لطف الله شکری
لطف الله شکری چهارشنبه, 12 اسفند,1394 16:46
با سلام
لازم به یادآوری است که رئیس مرکز ملی فرش ایران در خبرگزاری ایرنا کد خبر: 81871209 (5037151) | تاریخ خبر: 17/09/1394 | ساعت: 17:33| فرمودند:
برگزیده های این جشنواره ابتدا در سطح استانی و سپس منتخبان در سطح ملی مورد تجلیل و تقدیر قرار می گیرند.

برای بنده این سوال است که چرا مرکز ملی در استان های مختلف آزمون هایی رو در زمینه قالیبافان، طراحان و نقاشان، رنگرزان و رفوگران فرش دستباف با صرف هزینه انجام می دهد و از کلیه برگزیدگان استانی در این 4 شاخه مهم فرش دستباف تقدیر نمی کند.
و در سطح ملی نیز بدون دیدن کار افراد و برگزاری آزمون و تنها با دیدن نام آنها و بیوگرافی هنرمندان داوری صورت می گیرد. خوب انتخاب همیشه افرادی که همیشه خوب بودند براب دیگر افراد انگیزه ای باقی نمی گذارد که در این جشنواره های شما شرکت کنند.
آقی دکتر کارگر عزیز این عدم تقدیر و بها ندادن به استعداد های جدید با گفتار شما در تناقض می باشد. محیط مرکز ملی فرش به عنوان متولی فرش ایران باید همچون اکسیژنی بوده که همه فعالان بتونند در آن تنفس کنند و نه افرادی خاص.
امیدوارم این نظر بنده در سایت قرار بگیرد و آقای کارگر هم پاسخی داشته باشند
با تشکر