طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 19 اسفند 1399
EN

رنگرزی

خبرنگاران رسانه های خارجی مهمان فرش ایران شدند

خبرنگاران رسانه های خارجی مهمان فرش ایران شدند
تور ویژه خبرنگاران رسانه های خارجی برای آشنایی با فرش دستباف ایران از سوی مرکز ملی فرش ایران و با میزبانی استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ با طراحی و همت این مرکز، خبرنگاران رسانه هاى خارجی مقیم ایران در طی دو روز حضور در استان فارس، ضمن آشنایی با فرش دستباف، فرایند تولید این هنر– صنعت را به تصویر کشیدند.

این سفر رسانه اى در راستای سیاست های تبلیغی و ترویجی مرکز یادشده در شرایط پسابرجام برای معرفی ظرفیت ها و توانمندیهای فرش دستباف ایران به ذینفعان بین المللی و هدایت نگاه تجار و بازرگانان خارجی کشورهای هدف به سمت فرش دستباف صورت گرفت.

 مرکز ملی فرش ایران با نگاه حضور بیشتر فرش دستباف ایران در رسانه های خارجی با دعوت از این رسانه ها در قالب تور رسانه ای امکانی را فراهم کرد تا این خبرنگاران از نزدیک و به صورت ملموس با روش بافت و نوع و کیفیت مواد اولیه ای که در بافت فرش های دستباف ايران به كار می رود آشنا شوند.

این گزارش می افزاید خبرنگاران در سفر دو روزه خود با حضور در کارگاههای تولیدی فرش دستباف از نحوه تهیه مواد اولیه، انبار و نگهداری، رنگرزی و بافت آن بازدید و این فرایند را برای اطلاع رسانی به مخاطبان رسانه های خود و ذینفعان به تصویر کشیدند.

بر پایه این گزارش؛ طبیعی و سنتی بودن فرایند رنگرزی و همچنین تولید فرش دستباف توسط عشایر با استقبال خبرنگاران خارجی مواجه شد به طوری که زمان زیادی را برای تصویربرداری و همچنین تهیه گزارش از این فرایند اختصاص دادند.

این گزارش می افزاید: بازدید خبرنگاران از فرایند تولید فرش دستباف ایران افزون بر آشنایی کامل آنها از مراحل تولید فرش دستباف باعث تسهیل اطلاع رسانی به ذینفعان می شود.

در این سفر خبرنگارانی از کشورهای آلمان، آمریکا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، هلند، قطر و امارات از رسانه های تلویزیونی یورونیوز، فرانس ۲۴، ZDF ، NOS، روزنامه های نیویورک تایمز، ولکس کرانت، خبرگزاری تیما، EFE ، EPA و موسسه عکس مگنوم حضور داشتند.

شایان ذکر است، در این سفر خبرنگاران از کارگاه های تولیدی فرش دستباف ذوالانواری، شرکت کوچ، بازار فرش شیراز، منطقه عشایر نشین و موزه فرش فارس بازدید کردند.

 گفتنی است؛ این سفر مطبوعاتی با هدایت مرکز ملی فرش ایران و همکاری و همراهی اداره کل رسانه های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و خوشه فرش دستباف فارس برگزار شد.

 

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

میر
میر دوشنبه, 03 خرداد,1395 12:58
در زمانی که تنها معضل حل نشده فرش دستباف ایران فروش نیست، بلکه فقط طراحی هست و لا غیر این بودجه میتوانست صرف آموزش برتر طراحی شود و این امکان بوجود آید قالی ایرونی خودش معرف غیر قابل جایگزینی خودش در جهان باشد... فرش دستباف ایران صد ها سال است در دنیا شناخته شده هست و احتیاج به معرفی نداشت بلکه نیاز به برتری طراحی دارد! طبق معمول در خاتمه منتظر مصاحبه هایی هم در پشت میزهای گل آرایی شده نیز باشید تا این شگرد های روابط عمومی خاص ذینفع تکمیل شود. اگر این راه های سلیقه گرایی مآبانه نسنجیده موثر بود که امروز فرش دستباف با این سقوط مواجه نشده بود و کماکان اسب مرده را تازیانه میزنند که به صنف ماهی بدهند و نه آموزش ماهیگیری.
میر
میر دوشنبه, 03 خرداد,1395 14:28
آنچه که دارد اتفاق میافتد نشان کامل و اثبات عدم هرگونه شناخت برای مثال به بازار آمریکا میباشد. سیستم فروش و توزیع و بازار یابی در آمریکا بر مبنای خُرده فروشی به مغازه دار ها در کشوری به وسعت آمریکا نیست! کالا از طریق شرکت های نمایندگی با تخصص که در سطح ملی گسترده هستند با زیر ساخت های عظیم و صد ها نماینده فروش در استخدام که هرکدام یک منطقه و تعداد مشخصی فروشگاه را زیر پوشش دارند که در تعامل روزانه با آن فروشگاه هستند که هیچ بلکه با یک یک فروشندگان آن فروشگاه ها روزانه مشاوره دارند و در شناساندن کالای مورد عرضه به فروشندگان و فروشگاه ها از طریق جمعی یا فردی آموزش برتری و محسنات کالا را آموزش میدهند و اجرا مینمایند. مشتری که وارد فروشگاه میشه با یک فروشنده مواحه میشه و از مشاوره و توصیه وی نظر میگیرد و نه اینکه زهی خیال باطل مصرف کننده در اخبار چند ثانیه مطلبی را شنیده باشد و بدو بره به اولین فروشگاه و درخواست یک تخته فرش ایرانی بکند... وای از اینهمه ساده اندیشی و سلیقه گرایی و عدم و فقدان معلومات....