دوشنبه, 13 آذر,1402

ششمین جشنواره فرش برتر کلید خورد

ششمین جشنواره فرش برتر کلید خورد
اولین جلسه ستاد ششمین جشنواره فرش برتر در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ ستاد جشنواره ملی فرش برتر با حضور نمایندگانی از تشکلها و نهادهای مرتبط و برخی از داوران دوره های پیشین و با هدف ارایه راهکارهای تقویت این جشنواره در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.

در این جلسه رییس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به تاریخچه و ضرورت برگزاری جشنواره فرش برتر، خواستار توجه به مفاد بیانیه های داوران در دوره های گذشته، بررسی بازخوردهای برگزاری این رویداد، چگونگی اعتبار بخشیدن به آثار برگزیدگان جشنواره و رفع کاستی های دوره های پیشین شد.

در ادامه پس از قرائت اصلاحات دستورالعمل و شیوه برگزاری جشنواره فرش برتر توسط معاون تولید مرکز ملی فرش ایران درباره نحوه و چگونگی برگزاری جشنواره یادشده بحث و گفت و گو شد.

 برپایه این گزارش؛ با تصویب اعضای این ستاد مقرر شد دغدغه های هیات داوران جشنواره های پیشین در دستورالعمل لحاظ شود و همچنین بر ضرورت همراهی و همکاری در راستای جذب فرش های مرغوب به جشنواره و اطلاع رسانی به موقع نیز تاکید شد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

برادران
برادران چهارشنبه, 12 خرداد,1395 10:10
سیاست گذاران به چه فکر می کنند
رییس مرکز ملی فرش در دوره قبل حتی در مراسم پایانی جشنواره حاضر نشد اما با فرش های نمایش داده شده در نمایشگاه کلی پیش وزیر و وکیل و ... پز داد!
هنوز کتاب یا فیلم یا گزارشی مستند از دوره قبل به دست شرکت کنندگان نرسیده! یا چاپ نشده یا اصلا بر خلاف وعده تصمیم بر انتشار مجموعه فرش های برتر ندارند
انتخاب مجری بی مسئولیت دوره قبل که نشان از درایت مرکز دارد! از دل همین جلسات گویی انتخاب شده. مجری که به گفته همکاران حتی پرداخت جوایز جشنواره را با بی تفاوتی و بی مسئولیتی بسیار با تاخیر پرداخت نموده - نکته جالب این که از نمایندگان مجری جشنواره که گویا انجمن ملی فرش!!! بوده جز چند دانشجو در جلسه اهدای جوایز حاضر نبودند
این نوع برخوردها جز این که مرکز ملی فرش تنها و تنها می خواهد سالنی جذاب را برای مجموعه دولتی خود با فرش دیگران با جوایزی ناچیز تدارک ببیند سودی به حال فرش ندارد. امیدوارم همکاران آب به آسیاب این نهاد دولتی بی کفایت نریزند و این جشنواره را امسال تحریم کنند