چهارشنبه, 06 مهر,1401

هنر تأمین کننده نیازهای روحی انسان است

  • 09 بهمن 1392
  • 06:08
  • 0 دیدگاه
  • 1480 بازدید
  • Article Rating
هنر تأمین کننده نیازهای روحی انسان است
کسانی که از ابتدا در حوزه فرش سرمایه گذاری فکری کرده اند به جایگاه هنری این اثر توجه ویژه داشته اند.

کسانی که از ابتدا در حوزه فرش سرمایه گذاری فکری کرده اند به جایگاه هنری این اثر توجه ویژه داشته اند.

به گزارش همشهری آنلاین؛ حمید شاه آبادی مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی سومین دو سالانه عکس فرش دستباف ایران با اشاره به این که، فرش ایران، نماد و سفیر فرهنگ و هنر ایران در اقصی نقاط جهان است، گفت: کسانی که از ابتدا در حوزه فرش سرمایه گذاری فکری کرده اند به جایگاه هنری این اثر توجه ویژه داشته اند.

با بیان اینکه، صاحبان این حرفه به نیکی و درستی این مسیر را می شناسند و بر قابلیت ها و توانایی های این هنر - صنعت واقف هستند، بر تقدم هنری بودن فرش دستباف نسبت به صنعتی بودن آن تاکید کرد.

شاه آبادی افزود: در بسیاری از نمایشگاه ها قابلیت ها و توانایی های فرش ایران را دیده ایم و در بسیاری از فضاها از ظرفیت فرش به عنوان نماد گفت و گو و دیالوگ با دنیا استفاده کرده ایم.

وی گفت: از ابتدا قرار نبود این هنر - صنعت، فقط نیاز جسم را برطرف کند؛ بلکه نیاز روح را به مراتب با اولویت بالاتر تأمین کرد؛ قطعاً باید به نیازهای روحی نیز توجه کنیم و هنر تأمین کننده نیاز روح است، چرا که حوزه صنعتی و تجاری بر آمده از این صنعت به پشتوانه جنبه هنری آن توانسته است بسیاری از مرزها را درنوردد.

شاه آبادی با بیان اینکه، رشته های هنری زنجیره ای از زیبایی ها هستند که می توانند در کنار همنشینی زیبایی داشته باشند، تصریح کرد: موسیقی در کنار عکس و فرش دستباف زنجیره ای از زیبایی ها هستند که در کنار هم برای انسان مدرن امروزی که گرفتار در زندگی توأم با تکنولوژی است، نیاز جدیدی را رقم می زنند و پاسخ جدی به این نیاز واقعی می دهد.

وی از کسانی که در عرصه هنر - صنعت فرش دستباف به موضوع عکس پرداختند و از کنار هم قرار دادن این ظرفیت ها فضای جدیدی در حوزه فرهنگ و هنر - صنعت و تعامل این چرخه به وجود آوردند، قدردانی کرد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.