دوشنبه, 13 آذر,1402

داوری نهایی جشنواره فرش برتر پایان یافت

داوری نهایی جشنواره فرش برتر پایان یافت
داوری نهایی43 تخته فرش راه یافته به جشنواره فرش برتر توسط هیات داوران پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ در ششمین جشنواره فرش برتر 43 تخته فرش از میان 158 تخته فرش که به مرحله بعدی راه یافته بودند با رای هیات داوران در سومین روز برگزاری نمایشگاه،12  تخته به عنوان فرش های برتر سال معرفی می شوند.

براساس این گزارش؛ فرش هایی برای شرکت در این جشنواره پذیرفته شده اند که مالکان آن در نمایشگاه حضور دارند.

این گزارش می افزاید؛ روز قبل از برگزاری نمایشگاه انتخاب اولیه فرش ها براساس معیارهایی از جمله اصالت فرش، بافت سالم، مواد اولیه مرغوب، رنگبندی، طرح و نوآوری انجام گرفته و سپس فرش ها در نمایشگاه به معرض نمایش عموم گذاشته شده اند.

در این جشنواره 9 داور مسئولیت قضاوت این دوره را بر عهده دارند که عبارتند از: خانم نظیری و آقایان ناصر نیشابوری، رضا الله داد، صمد منجم، ابوالفضل رجبیان، علی میرزا زاده، پلاسی،  قشقایی فر و ژوله.  

شایان ذکر است؛ داوران در دومین روز برگزاری نمایشگاه 43 تخته فرش راه یافته به دور نهایی جشنواره را ارزیابی کرده و در مراسمی که در روز سوم نمایشگاه (چهارشنبه سوم شهریور) از ساعت 15در سالن کنفرانس شماره یک نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود ،12 تخته فرش برتر سال را معرفی خواهند کرد.

گفتنی است: این دوره از جشنواره در دو گروه کلی فرش های معاصر (فرش های زیر 40 سال) و گروه فرش های قدیمی با (فرش های بالای 40 سال) برگزار می شود. فرش های معاصر در هشت زیر گروه شامل فرش های عشایری کلاسیک، فرش گبه عشایری، فرش روستایی، فرش های کلاسیک شهری باف کمتر از 54 گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف کمتر از 54 تا 77 گره در ده سانتی متر، فرش های کلاسیک شهری باف بیشتر از 77گره در ده سانتی متر، فرش های ابریشم و سایر فرش های مدرن زرباف و تصویری به انتخاب داوران و گروه فرش های قدیمی با قدمت بالای 40 سال از میان 4 زیر گروه فرش های عشایری کلاسیک، فرش گبه عشایری، فرش روستایی، فرش های کلاسیک شهری باف است.

براساس این گزارش ثبت نام در این جشنواره براساس فراخوان منتشر شده در سوم مرداد سال جاری انجام گرفته و شرکت کنندگان در مسابقه تولیدات خود را روز قبل از گشایش نمایشگاه ارائه کرده اند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.