ﺳﻪشنبه, 08 فروردین,1402

روسای ادارات فرش کشور گردهم آمدند

روسای ادارات فرش کشور گردهم آمدند
گردهمایی و کارگاه آموزشی روسای ادارات فرش سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها در تبریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، این گردهمایی سالانه با هدف بررسی مسایل و مشکلات فرش در استان های مختلف و رسیدن به وحدت رویه و هماهنگی و نیز دستیابی به راهکارهای بهبود امور فرش کشور برگزار می شود و دوره اخیر آن به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در تبریز در حال برگزاری است.

برپایه این گزارش در آیین آغازین این گردهمایی، رییس مرکز ملی فرش ایران با بازخوانی اهداف این رویداد، از لزوم توجه به ابعاد مختلف هنر- صنعت فرش دستباف ایران سخن گفت.

حمید کارگر با اشاره به وضعیت کنونی تولید و تجارت فرش دستباف ایران رشد صادرات فرش در ماه های اخیر را امیدوار کننده اما ناکافی دانست و گفت: رفع تحریم و از سرگیری صادرات فرش به آمریکا خشنود کننده است اما تداوم این صادرات نیازمند رصد کردن فعالیت رقبا، شناخت سلایق مشتریان و تبلیغات موثر است.

معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به توانمندی تبریز و آذربایجان شرقی به تشریح برخی مشکلات و تنگناهای فهرست شده در ستاد فرش استانداری پرداخت.

نواداد مواردی همچون رکود نسبی فروش، تولید بدون هدف و برنامه، استفاده از مواد اولیه نامرغوب و مشکلات بیمه ای را از جمله این موارد اعلام کرد.

گفتنی است این گردهمایی و گارگاه آموزشی تا جمعه 7 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.