پنجشنبه, 11 آذر,1400

بازار فرش دستباف استان قزوین رونق گرفت

بازار فرش دستباف استان قزوین رونق گرفت
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: پس از برجام فرش دستباف استان در بازارهای جهانی با اقبال خوبی روبه‌رو شده و امیدواریم با تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها زمینه دو برابری تولید و صادرات فرش استان فراهم شود...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، کمیته تخصصی فرش دستباف استان قزوین به ریاست معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین و با حضور روسای ادارات شهرستانی، اتحادیه فرش دستباف، بیمه تامین اجتماعی، میراث فرهنگی وگردشگری استان برگزار شد.

علی‌اکبر کبیری معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در این نشست با تاکید بر ضرورت متمرکز کردن اطلاعات فرش استان اظهار داشت: برنامه‌ریزی در این حوزه نیازمند اطلاعات صحیح است.

وی افزود: تعیین 4 هزار رج شمار به عنوان شرط تحت پوشش قرار گرفتن بافندگان فرش دستباف  صحیح نیست چون همه بافندگان از شرایط جسمانی یکسانی برخوردار نیستند و باید با تساهل اصلاح شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از تدوین سند توسعه فرش دستباف استان خبر داد و  تصریح کرد: این سند با هدف حمایت از بافندگان تولیدکنندگان و دست اندرکاران و سیاست‌گذاری در حوزه فرش به‌زودی آماده می‌شود.

کبیری خاطرنشان کرد: پس از برجام فرش دستباف استان در بازارهای جهانی با اقبال خوبی روبه‌رو شده و امیدواریم با تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها زمینه دو برابری تولید و صادرات فرش استان فراهم شود.

وی ضمن تقدیر از همکاری و تلاش‌های اتحادیه فرش دستباف قزوین در اجرای برنامه‌ها و حمایت از فرش دستباف ادامه داد: امیدواریم این همکاری و تعامل در بین همه دست‌اندرکاران در حمایت از فرش دستباف ایجاد شود.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.