جمعه, 12 خرداد,1402

صنعت فرش مزیت بالایی برای صادرات دارد

صنعت فرش مزیت بالایی برای صادرات دارد
هنر - صنعت فرش که با فرهنگ و تمدن و آداب و رسوم و سنن ما مرتبط است، نقش سازنده ای در صادرات غیرنفتی دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هنر - صنعت فرش که با فرهنگ و تمدن و آداب و رسوم و سنن ما مرتبط است، نقش سازنده ای در صادرات غیرنفتی دارد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، علی یزدانی در سومین جشنواره ملی فرش برتر و دومین مسابقه طرح و نقشه فرش دستباف، افزود: تحقق این امر منوط به تجمیع نگاه ها و فرآیندهای مختلف است که در نشست های متعددی باید به آن پرداخت و تنگناهای فراروی این صنعت را مورد برسی قرار داد.
وی افزود: در طول چند سال گذشته گام هایی در این زمینه برداشته شده و در دولت تدبیر و امید با نگاه فرهنگی، اقتصادی از این حوزه حمایت می شود.
یزدانی تصریح کرد: همه نگاه ها به این هنر - صنعت مثبت و فضا نیز فراهم است و تلاش جمعی مسوولین را می طلبد که با تلطیف نگاه ها به این حوزه نقش آن را در تحقق اهداف پررنگ تر کنیم تا به جایگاه واقعی خود در جهان و نقش اجتماعی و اقتصادی خود در کشور دست یابد.
در این مراسم همچنین رییس مرکز ملی فرش ایران ابلاغ مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی را فرصتی ویژه برای صنعت فرش کشور توصیف کرد.
محمدباقر آقاعلیخانی گفت: فرش یکی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است و نیاز به فرش دستباف به عنوان کالای سرمایه ای و ارزشمند عنوان می شود.
وی افزود: در شرایط امروز کشور فشارها بر ما مضاعف شده است و بازارها به راحتی در اختیار رقبای خارجی قرار گرفته و تولیدکننده داخلی قدرت بلند شدن ندارد و در این شرایط باید کار فرهنگی در جامعه اتفاق بیافتد.
به گفته وی در زمینه طرح و نقش هم در حوزه بازار باید تیمی شکل بگیرد و نیاز بازار را به تولید منتقل و بازاریابان را نیز به این حوزه وصل کند.
وی بر ضرورت استفاده از نیروی انسانی و منابع ملی، افزایش مصرف داخلی، کیفیت و گرایش به سرمایه گذاری در این حوزه تاکید کرد.
آقاعلیخانی افزود: باید منابعی را برای تبلیغات فرش در خارج از کشور اختصاص داده شود.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.