شنبه, 01 مهر,1402

فرش دستباف یک کالای سرمایه ای است

فرش دستباف یک کالای سرمایه ای است
فرش دستباف یک کالای مصرفی نیست و مردم می‌توانند فرش مستعمل خود را به بهایی بیش از قیمت خرید بفروشند و سرمایه خود را از دست ندهند.

رئیس شرکت سهامی فرش ایران، گفت: فرش دستباف یک کالای مصرفی نیست و مردم می‌توانند فرش مستعمل خود را به بهایی بیش از قیمت خرید بفروشند و سرمایه خود را از دست ندهند.

به گزارش فارس،  محمدرضا عابد ، اظهار داشت: در سال‌های اخیر، نگاه سهل انگارانه بخشی از بدنه تولید فرش دستباف که برای کاستن از قیمت تمام شده محصول، رو به کاهش کیفیت آورده‌اند، نگرشی را در بین مردم ترویج داده است که فرش دستباف، کالایی مصرفی است و دیگر به عنوان یک کالای سرمایه‌ای از آن یاد نمی‌شود؛ در حالی که مردم می‌توانند هر زمان که اراده کنند، فرش مستعمل خود را به بهایی اغلب بیشتر از قیمت خرید بفروشند و سرمایه خود را از دست ندهند.

وی تصریح کرد: ترویج این نگاه سبب شده تا مردم به خرید فرش‌های ماشینی رو آورند در حالی که گاه قیمت فرش‌های ماشینی، هم سطح قیمت یک تخته فرش دستباف است، اما مردم تصور می‌کنند که فرش دستباف حتما قیمتی دارد که از توان خرید آنها خارج است. وی تاکید کرد: مشتریان فرش دستباف ایران باید آگاه باشند که به خانه آوردن فرش دستباف تنها خرید نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری نیز هست.

به گفته عابد، تنوع فرش دستباف به لحاظ قیمت، طرح و نقش در کشور آنقدر بالاست که هر خانوار ایرانی می‌تواند به راحتی با همان هزینه‌ای که برای خرید فرش ماشینی می‌کند، یک تخته فرش دستباف بخرد. 

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.