جمعه, 15 مهر,1401

نقش فرش در اقتصاد مقاومتی بی نظیر است

نقش فرش در اقتصاد مقاومتی بی نظیر است
فرش با ویژگی های شاخص اقتصادی خود و به ویژه دارا بودن ارزش افزوده فراوان،سهمی شایان توجه در اقتصاد مقاومتی دارد.رییس مرکز ملی فرش ایران در نمایشگاه فرش دستباف ایران در روسیه گفت:در طول تاریخ کهن تولید فرش در ایران، این محصول با فر...
فرش با ویژگی های شاخص اقتصادی خود و به ویژه با دارا بودن ارزش افزوده فراوان، نقش و سهمی شایان توجه در اقتصاد مقاومتی دارد.
رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان این مطلب در نمایشگاه فرش دستباف ایران در روسیه با اشاره به سابقه طولانی فرشبافی در ایران افزود: در طول تاریخ کهن تولید فرش در ایران، این محصول با فرهنگ و هنر ایرانیان عجین شده و در کنار وجوه اقتصادی دارای جنبه های غنی هنری و فرهنگی است.
محمدباقر آقاعلیخانی تنوع طرح و نقش و تنوع رنگ را از شاخصه های قابل توجه در دستبافته های ایرانی دانست که می تواند پاسخگوی سلایق مختلف و نیازهای گوناگون مصرف کنندگان باشد.
وی با اشاره به بازار روسیه به عنوان یکی از بازارهای هدف جدید برای صادرات فرش دستباف ایران، از مساعدت مرکز ملی فرش ایران برای بسط و توسعه این بازار و دیگر مقاصد صادراتی خبر داد و برگزاری چنین نمایشگاهی را در کنار اعزام هیات های تجاری گامی ارزشمند در این مسیر ارزیابی کرد.
آقاعلیخانی سال 93 را با توجه به نامگذاری انجام شده از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" سالی خاص برای توجه بیش از پیش به فرش ایرانی دانست که هر دو وجه اقتصاد و فرهنگ را داراست.
گفتنی است نمایشگاه فرش ایرانی در روسیه به همت فعالان بخش خصوصی کشورمان برگزار شده است.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

حمیدرضافروزان احسن
حمیدرضافروزان احسن چهارشنبه, 20 فروردین,1393 11:29
باسلام خسته نباشید خواهشمنداست تمام اخبارمرکزواخبارفرش وگروه 5.2.6.1.4.11 رابرای مابفرست .باتشکر
حمیدرضافروزان احسن
حمیدرضافروزان احسن شنبه, 20 اردیبهشت,1393 11:04
جناب اقای لطفی افشارواقای کاظمی سمت جدیدراتبریک عرض مینمایم وامیدوارم موفق وموید باشید