پنجشنبه, 11 آذر,1400

نمایشگاه دائمی فرش دستباف در زنجان افتتاح شد

نمایشگاه دائمی فرش دستباف در زنجان افتتاح شد
موزه و نمایشگاه دائمی فرش دستباف استان زنجان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ، مشاور مرکز ملی فرش ایران، استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین کشوری و استانی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ در این مراسم درویش امیری استاندار زنجان با اشاره به اصالت فرش دستباف استان زنجان افزود: فرش های بافته شده در هر یک از نقاط استان شناسنامه ویژه خود را دارد.
استاندار زنجان یادآور شد: نمایشگاه دائمی فرش زنجان ایجاد شده است تا بخشی از سابقه فرش ایران و شناسنامه تاریخی و فرهنگی این کشور را به نمایش بگذارد.
در ادامه علی وقفچی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت : فرش از مهمترین ابزارهای انتقال فرهنگ ایرانی است و همه تمدن، تاریخ و فرهنگ ایرانی در قالب این محصول به نمایش در می آید.
وی یکی از بهترین راه های انتقال فرهنگ ایرانی را فرش دانست و گفت: فرش زبان گویای فرهنگ و تمدن کشور است و در کمترین زمان بسیاری از مشکلات کشور، به ویژه اشتغال را رفع می کند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: موضوع فرش نیازمند توجه جدی است.
شایان ذکر است؛ ابتدا محل نمایشگاه تحت مالکیت سازمان تعاون مصرف شهر و روستا بود و مدتی هم به عنوان خوابگاه در اختیار دانشگاه زنجان قرار داشت که براساس مصوبه سفرهای استانی ریاست جمهوری و با رایزنی و پیگیریهای مرکز ملی فرش به عنوان پایگاه فرش استان در اختیار تشکل های فرشی قرار گرفت.
همچنین در ادامه با حمایت های سازمان توسعه تجارت ایران و پیگیریهای مشترک مرکز ملی فرش ایران، استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان مقرر شد نمایشگاه دایمی فرش دستباف استان در این مکان ساخته شود.
گفتنی است نمایشگاه و موزه دائمی فرش دستباف زنجان در فضایی به وسعت 550 مترمربع ایجاد و هم اکنون 150 تخته فرش در این محل در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.