پنجشنبه, 29 اردیبهشت,1401

فرش نفیس جام جهانی از دار پايين آمد

فرش نفیس جام جهانی از دار پايين آمد
در دومین همایش همبستگی در حمایت از تیم ملی فوتبال از فرش نفيس جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رونمایی شد.

در دومین همایش همبستگی در حمایت از تیم ملی فوتبال از فرش نفيس جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رونمایی شد.

در اين مراسم كه شب گذشته در سالن اجلاس سران و با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش وجوانان، برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، علی کفاشیان، کارلوس کی‌روش، سرپرست مرکز ملی فرش ایران و برخي ديگر از مديران كشوري برگزار شد، از توليدكنندگان اين فرش نفيس تقدير شد.

فرش جام جهاني 2014 كه عادل غيبي بر آن سرمايه گذاري كرده و استاد حسين كاظمي نظارت بر بافت آن را برعهده داشته است، توسط ميترا طاهري و با نظارت تورج ژوله طراحي شده و توسط معصومه پيشرو بافته شده است.

در آيين يادشده تارهای بالايي این فرش که به سه رنگ پرچم ایران بود توسط وزراي حاضر در مراسم، سرپرست مركز ملي فرش ايران، سفراي كشورهاي كره جنوبي، برزيل و آرژانتين، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران و دبير فدراسيون فوتبال، قیچی شد.

در اين مراسم افزون بر برخي آثار هنري خلق شده با موضوع جام جهاني، از سه تابلو فرش کوچک‌ ویژه سه دیدار ایران در جام جهانی برابر نیجریه، آرژانتین و بوسنی نيز رونمايي شد که روی هر یک از این سه فرش پرچم‌های ایران وحریفانش در جام جهانی نقش بسته است.

گفتني است سرپرست مركز ملي فرش ايران در حاشيه اين مراسم در گفت و گوهاي جداگانه اي با كمال الدين پيرموذن و محمدرضا تابش نمايندگان مردم اردبيل و اردكان در خانه ملت از ضرورت توجه عملي مجلس شوراي اسلامي به فرش دستباف ايران فارغ از وعده هاي معمول سخن گفت.

حميد كارگر همچنين در گفت و گو با سفير كره جنوبي در ايران ضمن توصيف و برشمردن ويژگي هاي فرش دستباف ايران از او براي بازديد از كارگاه هاي توليد فرش و مذاكره در مركز ملي فرش ايران براي بررسي چگونگي بسط تعامل فرهنگي و تجاري دعوت كرد.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

 چمن رخ
چمن رخ دوشنبه, 22 اردیبهشت,1393 09:28
کره جنوبی کشور فوق العاده قوی در صنایع مختلف و از لحاف سطح مالی و رفاهی در جایگاه بسیار خوبی قراردارد که اگر پیگیری و فعالیت بیشتری انجام شود میتواند بازاری جدید برای فرش های لوکس ایرانی باشد. به امید روزی که به ازای هر محصول کره ایی در ایران یک تخته فرش ایرانی به کره صادر کنیم.