دوشنبه, 17 بهمن,1401

نشستى براى بهبود كيفيت الياف پشم وارداتى

نشستى براى بهبود كيفيت الياف پشم وارداتى
در راستاى توجه به الیاف پشم وارداتی با کیفیت به سود فرش دستباف ایرانی، گفت و گوهايى در مركز ملى فرش ايران به انجام رسيد.

به گزارش روابط عمومى مركز ملى فرش ايران، مارک شد بولت(Mark Shadbolt) رییس هیات مدیره و روستن مزی(Rosstan Mazey) از مديران ارشد شرکت Wools of New Zealand مهمان مرکز ملی فرش ایران شدند تا درباره کیفیت پشم و روشهای نوین شستشوی الیاف پشم به بحث و تبادل نظر بپردازند. 
شرکت یادشده با بیش از 700 گله دار توجه ویژه ای به الیاف پشم دارد و به تازگى با دگرگونى در نوع شست و شوى الياف پشمى توانسته است كيفيت و رنگ پذيرى آنها را ارتقا ببخشد. 
در اين ديدار مديران شركت يادشده به ارايه دستاوردهاى خود پرداخته و مديران مركز ملى فرش ايران نيز به بررسى چگونگى بهره گيرى از اين دستاوردها در داخل كشور پرداختند. 
گفتنى است بخش كمى از پشم مورد استفاده در فرش دستباف ایرانی از خارج از کشور تامین می شود و یکی از مهمترین اقلام صادراتی کشور نیوزلند پشم است.
در این جلسه پیشنهاد شد، کارگاه آموزشی درباره کیفیت و تکنولوژی نخهای پشم تولیدی کشور نیوزلند و روشهای نوین شستشوی پشم  در راستای توسعه صادرات فرش دستباف ایران در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ايران برگزار شود
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.