طراحی سایت
پنجشنبه 14 اسفند 1399
EN

نمایشگاه26

صادرات فرش همچنان در میان صادرات غیر نفتی در خور توجه است

صادرات فرش همچنان در میان صادرات غیر نفتی در خور توجه است
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان در حاشیه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران گفت: پس از اجرای برجام روند صادرات فرش دستباف ایران افزایش مناسبی یافته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران حسینقلی قوانلو افزود: فرش دستباف از محصولاتی است که علاوه بر ارزآوری برای کشور، هیچ‌گونه وارداتی برای آن انجام نمی‌شود و براساس مصادیق و هم جهت با بیانات مقام معظم رهبری در چارچوب اهداف اقتصاد مقاومتی می‌تواند ایران را در این هنر- صنعت بسیار پیشروتر از امروز در خارج از مرزها معرفی کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در نمایشگاه امسال خلاقیت ها بیشتر دیده می شد،تصریح کرد: یکی از دستاوردهای  برجام صادرات فرش به آمریکا  است که در سطح کشور از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود؛ همچنین شاهد هستیم که حضور خارجی ها بسیار پررنگتر از سال های پیش بوده است.

حسینقلی با بیان اینکه ایران کشوری است که دارای ظرفیت‌های مادی و معنوی و مردمان نجیب آن سرشار از هنر خدادادی و اکتسابی هستند،تصریح کرد: فعالیت در حوزه فرش علاوه بر مزایای اقتصادی و صنعتی و ارزآوری که در سطح کلان و ملی برای کشور در پی دارد، پتانسیل و قابلیت افزایش هنر و ایجاد اشتغال در قالب بنگاه‌های کوچک، متوسط و بزرگ را با سرمایه اولیه ناچیز داراست و در جهت ایجاد اشتغال بار سنگینی از دوش دولت‌ها بر می‌دارد و این مهم هم‌راستا با شعار سال، یعنی «اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید» است. این هنر- صنعت پتانسیل اشتغال برای تمام قشرهای جامعه اعم از زن و مرد در سنین مختلف را دارد.

رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به اینکه یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی توسعه هنر- صنعت فرش است،اظهار داشت: فرش با کمترین هزینه بیشترین اشتغال را ایجاد می کند، چراکه در استان گلستان بدون سرمایه گذاری چشمگیر حدود70هزار بافنده مشغول به کارند در صورتی که در صنایع دیگر با حجم بالای سرمایه گذاری، حدود 25تا 30هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

حسینقلی در خاتمه با بیان اینکه هنر- صنعت فرش عدالت محور است زیرا در مناطق محروم گسترش بیشتری دارد، اظهار داشت: پس از اجرای برجام و عمل به فرامین اقتصاد مقاومتی ، صادرات فرش افزایش مناسبی خواهد داشت.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.