شنبه, 12 آذر,1401

فرش دستباف ریشه در تمدن ایران زمین دارد

فرش دستباف ریشه در تمدن ایران زمین دارد
هنر فرش دستباف به عنوان شاخصه فرهنگ و تمدن ایرانی باید احیا و حفظ شود، چرا که این هنر زبان گویایی برای انتقال ارزش های ما به دیگر ملت ها است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ مهندس هاشمی طبا در بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی فرش ایران گفت: هنر فرش و صنعت فرش از قدیم در دنیا به نام تمدن ایران ثبت شده و در بازارهای جهانی هنوز آثار فرش ایرانی و نقش و نگار زیبای آن زبانزد است.

هاشمی طبا بیان کرد: باید با نقش آفرینی بیشتر و تربیت هنرمندان بهتر و قوی تر در این عرصه، این هنر شناخته شده ایرانی را که ریشه در تمدن ایران زمین دارد باز هم احیا کرده و حفظ کنیم.

وزیر پیشین صنایع و معادن با اشاره به اینکه ایران در دنیا با هنر فرش شناخته می شود، خاطرنشان ساخت: هنر زبان بسیار گویایی برای انتقال ارزش ها و فرهنگ و تمدن ایران است و در حقیقت شاید آسان ترین و کم هزینه ترین ابزار برای این منظور باشد.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی نمایشگاه فرش در تهران در زمانی که وی ریاست مرکز توسعه صادارت را برعهده داشت گفت: احساس کردیم که فرش می تواند براساس جنبه های فرهنگی و هنری که دارد در حوزه تجارت و بین الملل نیز برای کشور به خوبی ایفای نقش کند و از همین رو باید به همکاری طلبیدن سرکار خانم جاهد توانستیم اولین نمایشگاه فرش و اولین کنفرانس قالی ایران را راه اندازی کنیم.

هاشمی طبا در خاتمه ضمن مثبت ارزیابی کردن بیست و ششمین نمایشگاه فرش اظهار داشت: ما می توانیم برای انتقال مفاهیم و ارزش های متعالی خودمان از این هنر به خوبی استفاده کنیم.

برچسب ها : فرش، نمایشگاه 26
خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.