دوشنبه, 04 مهر,1401

ضرورت بازاریابی و صادرات فرش قم

ضرورت بازاریابی و صادرات فرش قم
رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت بازاریابی و صادرات فرش قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، لاریجانی در دیدار فعالان عرصه تولید و صادرات فرش قم، با اشاره به قدمت و کیفیت فرش استان و زمینه مناسب ایجاد شده برای صادرات محصولات به کشور های مختلف گفت: بازار کشورهای روسیه و چین با توجه به گسترش سطح روابط ایران با این کشورها ظرفیت خوبی برای عرضه فرش قم دارد.

وی تصریح کرد: باید با ایجاد شرکت های صادراتی کارآمد و بهره گیری از فرصت های تبلیغاتی برای معرفی فرش قم، امکان حضور مناسب ایران را در بازارهای کشورهای همجوار فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایجاد ظرفیت ها و فرصت های جدید صاداراتی را از جمله های راهکارهای رونق صنعت فرش استان و خروج از رکود برشمرد.

در این جلسه فعالان تولید و صادرات فرش استان هم با ارائه گزارشی از وضعیت تولید و صادارات فرش قم خواستار حل مشکلات مربوط به نمایشگاه فرش قم و تسریع در راه اندازی این نمایشگاه شدند.

سیجانی سرپرست سازمان صنعت معدن تجارت هم در این جلسه با بیان اینکه عملیات احداث نمایشگاه فرش قم در حال حاضر 85 در صد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده فرآیند احداث این نمایشگاه تا پابان امسال به اتمام می رسد و با هماهنگی ها و رایزنی های انجام شده بهره برداری از آن در اختیار فعالان صنعت فرش استان قرار می گیرد.

گفتنی است؛ همچنین علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، از مراحل و روند ساخت نمایشگاه دائمی فرش دستباف قم بازدید کرد؛ در این بازدید سید مهدی صادقی استاندار قم، سیجانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم و جمعی از فعالان و صادرکنندگان فرش دستباف قم حضور داشتند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.