پنجشنبه, 11 آذر,1400

صدور فرش چهارمحال و بختیاری به سوئد

 صدور فرش چهارمحال و بختیاری به سوئد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: فرش این استان به سوئد و کشورهای حوزه اسکاندیناوی صادر می شود.

به گزارش ایرنا، سید نعیم امامی از تفاهم نامه صادرات فرش این استان به کشور سوئد، حضور در نمایشگاه 2018 این کشور، تبلیغات محیطی در منطقه اسکاندیناوی، پخش مستند فرش استان در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی سوئد در سفر هیات تجاری چهارمحال و بختیاری به این کشور خبر داد.
به گفته وی، بازطراحی فرش این استان برای صادرات به کشور سوئد در دیدار هیات تجاری چهارمحال و بختیاری با نمایندگان اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئد و اتاق بازرگانی انجام شد.
امامی با بیان اینکه فرش این استان مطابق سلیقه مشتری در کشور سوئد تولید خواهد شد، تصریح کرد: در نشست هیات تجاری چهارمحال و بختیاری با نمایندگان شرکت وارداتی فرش TL سوئد، ابعاد نامناسب، رنگ های تند، طرح شلوغ و قیمت بالا موانع صادرات فرش در اروپا عنوان شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سفر هیات تجاری این استان به سوئد، از 'پیترویلبورگ' محقق سوئدی که نویسنده کتاب فرش چهارمحال و بختیاری است، تقدیر شد.
هیات تجاری چهارمحال و بختیاری در سفری هفت روزه به کشور سوئد فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و گردشگری این استان را بررسی و تشریح کردند.
کاربرد رنگهای زیبا با استفاده از عصاره گلها و گیاهان و مواد اولیه طبیعی، شادابی و زنده بودن طرحها و نقش های متنوع از عوامل تقاضای بالا برای خرید فرش چهارمحال و بختیاری است.
بیشتر فرش های چهارمحال و بختیاری را 'یلمه' بروجن، 'گبه ریزباف' اردل، فرش 'بختیاری' مناطق عشایری و مناطق بختیاری نشین و فرش چالشتری شهرکرد تشکیل می دهد.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

فیلم

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.