شنبه, 09 مهر,1401

سهمی برای فرش در طرح اشتغال روستایی

سهمی برای فرش در طرح اشتغال روستایی
10 درصد از کل منابع تخصیصی از صندوق توسعه ملی برای طرح های اشتغالزایی روستایی به صنایع دستی و فرش دستباف تعلق می گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، با ابلاغ آیین نامه توسعه و و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی از سوی هیات دولت، مقرر شد منابعی از صندوق توسعه ملی به ریال تبدیل شده و با نرخ سود پایین در اختیار طرح های اشتغالزایی روستایی قرار گیرد که 10 درصد از این منابع به صنایع دستی و فرش دستباف تعلق خواهد داشت.

بر اساس این گزارش دولت این تصمیم را به منظور تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توسعه فعالیت‌های اقتصادی پر اشتغال اتخاذ کرده است که بر مبنای آن معادل ریالی یک میلیارد و 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و به همین میزان آورده مؤسسات عامل برای پرداخت تسهیلات جهت توسعه اشتغال در مناطق روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی با اولویت مناطق مرزی و عشایری پرداخت می شود.

آیین نامه مذکور با رویکرد بهره گیری مؤثر از ظرفیت های جمعیت فعال کشور شامل جوانان، زنان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستای تولید و اشتغال و با هدف ایجاد فرصت های شغلی جدید و پایدار و صیانت از مشاغل موجود به تصویب رسیده است.

کارگروه های اشتغال در استانها با مسئولیت استاندار و با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی (دبیر)، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل جهاد کشاورزی استان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری هدایت این موضوع را در سطح استانها برعهده خواهند داشت.

گفتنی است در بند (ت) از ماده 2 این آیین نامه و طبق جدول 4 آیین نامه یادشده، سهمی 10 درصدی برای صنایع دستی و فرش دستباف در نظر گرفته شده است.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.