جمعه, 11 فروردین,1402

ضرورت تکریم زنده یاد عیسی بهادری

ضرورت تکریم زنده یاد عیسی بهادری
رییس مرکز ملی فرش ایران با حضور در زادگاه استاد عیسی بهادری از نقاشخانه او بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ حمید کارگر در نشست ویژه ای که با حضور فرماندار و شهردار کمیجان و جمعی از فعالان فرش کمیجان و آقچه کهریز در استان مرکزی و در نقاشخانه استاد بهادری تشکیل شد، عمارت یادشده را دستاویزی برای احیا و رونق فرش منطقه و نکوداشت آثار ارزنده آن استاد فقید دانست.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: بی گمان استاد بهادری یکی از اثرگذارترین چهره های فرش دستباف ایران در سده معاصر بوده است که آثار و تلاش های او و شاگرد پروری هایش به ویژه در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان زبانزد است و وجود نقاشخانه او و آثاری که در این محل گردآوری شده است می تواند محمل مناسبی برای توجه به فرش منطقه باشد.

تجمیع آثار استاد بهادری، بررسی آثار او و تالیف در این حوزه، برگزاری آیین نکوداشت او، آغاز پروژه ثبت تاریخ شفاهی فرش استان، مرمت و بازسازی بنای نقاشخانه با همراهی سازمان میراث فرهنگی، مرمت طراح ها و نقشه های برجامانده از زنده یاد بهادری و مواردی از این دست از جمله پیشنهادهای مطروحه در این نشست بود.

رییس مرکز ملی فرش ایران و مقامات محلی در حاشیه این نشست از برخی کارگاه های بافت در استان مرکزی نیز بازدید کردند.

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

محمد کمیجانی جاویدراد
محمد کمیجانی جاویدراد یکشنبه, 10 دی,1396 22:56
باسلام من در نوجوانی شاهد شکوفایی صنعت دستی فرش و قالی برچلو بوده ام بگونه ای که هر روز بیش از 40 تخته قالی برچلو از خانه های قالیبافان کمیجان جمع آوری و برای فروش به بازار همدان و کرمانشاه و خارج از کشور عرضه می شد .
معتقدم با احیای مجدد این صنعت میتوان به اشتغال جوانان سامان داد و درآمد خانواده ها را افزایش داد و مانع از بین رفتن هنر قالیبافی برچلو شویم .