یکشنبه, 06 فروردین,1402

۱۸ هزار قالیباف همدانی بیمه شدند

 ۱۸ هزار قالیباف همدانی بیمه شدند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: سال گذشته بیش از ۱۸ هزار قالیباف همدانی با کسب گواهی مهارت بیمه شدند و اکنون در احیای فرش بومی و رفع مشکلات اقتصادی اثرگذار هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان گفت: سال گذشته بیش از ۱۸ هزار قالیباف همدانی با کسب گواهی مهارت بیمه شدند و اکنون در احیای فرش بومی و رفع مشکلات اقتصادی اثرگذار هستند.

به گزارش تسنیم، علیرضا مهرابی ، با تأکید بر توجه به ارتقای مهارت و توانمندسازی در جامعه اظهار کرد: امروز با ورود فناوری های جدید و حرکت به سمت جهانی شدن پایه بسیاری از مشاغل سنتی ناپایدار و لرزان شده‌اند که برای عبور از این مشکل باید آموزش مهارت و کارآفرینی را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: با توجه به امکان حداقلی جوانان در استخدام مشاغل دولتی باید امکان اشتغال در محیط های دیگری برای این سرمایه های کشور مهیا شود در این راستا جوانان باید با پیوستن به بخش‌های خصوصی و تلاش برای کارآفرینی به مقابله با مشکل اشتغال و بیکاری برخیزند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای همدان با اشاره به عدم تناسب عرضه و تقاضا در جامعه تصریح کرد: اکثر فارغ التحصیلان فاقد مهارت برای ورود به بازار کار هستند و بر اساس تحقیقات انجام شده از هر 100 نفر جوان جویای کار با سن 18 تا 30 سال 72 نفر دارای مدرک دانشگاهی اما آنها فاقد مهارت یا نیمه ماهر هستند و نتوانستند در در بازار کار برای خود شغلی پیدا کنند.

مهرابی توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و اهمیت دادن مسئولان به خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را ضروریات دانست و گفت: مربیان فنی و حرفه ای باید آموزش صحیح تولید، بازاریابی و فروش به هنرجویان را مدنظر قرار دهند تا با وجود به عرصه کار بتوانند از مهارت خود نهایت بهره را ببرند.

وی افزود: تاکنون 46 تفاهم نامه بین سازمان فنی و حرفه ای همدان با صنعت و دانشگاه امضا شده است تا آموزش ها را متناسب با نیاز هر دو نهاد ارائه دهیم و توان فنی کارآموزان نیز ارتقا پیدا کند.

مدیرکل آموزش فنی‌ و حرفه‌ای همدان گفت: آموزش فرش‌بافی برای احیای فرش بومی همدان در دستور کار قرار گرفت و 18 هزار قالیباف همدانی در سال گذشته بیمه شدند و با مهارت خود نقش تأثیرگذاری در رفع مشکلات اقتصادی خود داشتند.

وی تصریح کرد: امسال نیز برنامه آموزش قالیبافی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد و گسترش آموزش ها بیشتر در مناطق محروم، روستاها و حاشیه شهر است.

مهرابی افزود: افرادی که توانایی فرش‌بافی را دارند بدون گذراندن دوره های آموزشی در آزمون سنجش مهارت شرکت می کنند و در صورت کسب امتیاز لازم گواهینامه حرفه‌ای دریافت می کنند.

وی عنوان کرد: در شهرستان های همدان، فامنین، کبودراهنگ و بهار آموزش‌های فنی و حرفه ای در رشته فرش بافی با انعقاد تفاهم نامه مشترک با آموزشگاه های دولتی و آزاد و کارفرمایان انجام شده است تا علاوه بر ایجاد اشتغال بتوانیم در نقاط مختلف استان ثبات اشتغال را شاهد باشیم.
اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.