چهارشنبه, 12 مهر,1402

فرش دستباف ایرانی در بازار‌های ترکیه

فرش دستباف ایرانی در بازار‌های ترکیه
گذری در رنگ و لعاب بازار فرش ترکیه / یکی از مدعیان فرش دستباف در منطقه

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در مصاحبه با فروشندگان فرش دستباف در کشور ترکیه، فرش دستباف ایرانی گل سرسبد بازار‌های فرش ترکیه است.

در این گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما برای تهیه گزارش سراغ میهمان پیرمردی شد که 45 سال با نقش و نگار ایرانی سپری کرده است: من 45 سال است در کار فرش هستم تنها انگیزه ام در کنار تجارت فرش، زندگی با آثار فرش بافان ایرانی ست. هزارن سال است قالی، قالیچه ، گلیم و غیره هنر رخنه کرده در دستان هنرمندان ایرانی را به فراسوی مرزها و بازارها برده است. فرش دستباف ایران در بازار ترکیه ارزش مالی و معنوی بخصوصی دارد.

خبرنگار ادامه می دهد: فرش ایرانی در بازار ترکیه گران بهاست چون صنعت گران بها و بی بدیلی دارد. بیشتر مراجعه کنندگان به مغازه، مشتریان فرش دستباف ایران هستند. ترکیه با آن که نامی آشنا در تولید فرش دارد اما سهم قابل توجه ای از بازار صادرات 4700 تن به ارزش 377 میلیون دلاری فرش ایرانی درسال گذشته داشته است.

فروشنده ی دیگری می گوید: فرش دستباف ایرانی قدمتی دیرینه دارد و در تمام کشورهای جهان مورد پسند است. آثار فرش بافان ایرانی با سایر کشورها قابل مقایسه نیست.

 ترکیب بی بدیل، نقش و نگاری بی همتا، بافت رشته های رنگارنگ و زیبایی آن، تصاویر خارق العاده ای را به روی فرش ایرانی ساخته که در پس هرکدام قصه و رازی نهفته است. به هر رنگی که دل تنگش می طلبد در کدام بندر و فرودگاه نا آشنا پیاده شده از راه زمین زیر پایش اما همرنگ سرزمینش خواهد بود

خبرنگار آزمایشی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.