دوشنبه, 04 مهر,1401

دومین نشست داخلی نمايشگاه 23 برگزار شد

دومین نشست داخلی نمايشگاه 23 برگزار شد
دومین نشست ستاد بيست و سومين نمايشگاه فرش دستباف تهران با هدف تعیین کارگروه های ویژه این رخداد و تقسیم وظایف داخلی تشکیل شد.

دومین نشست ستاد بيست و سومين نمايشگاه فرش دستباف تهران، با هدف تعیین کارگروه های ویژه این رخداد و تقسیم وظایف داخلی در مرکز ملی فرش ایران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومي مركز ملي فرش ايران، در اين نشست كه با حضور سرپرست مركز ملي فرش ايران، معاونان، مدیران و مشاوران این مرکز تشكيل شد، بر نگاه ویژه به این نمایشگاه به عنوان رویدادی چند منظوره با وجوه گوناگون تجاری، اقتصادی، فرهنگی، هنری و علمی  تاکید شد.

در نشست یادشده پس از انجام بحث های کارشناسی و بر پایه برنامه های پیشنهاد شده در نخستین نشست، کارگروه های "ساماندهی تشکل ها و دانشگاه ها"، "فرهنگی هنری"، "اجرایی"، "گردهمایی و نشست ها"، "تبلیغات و اطلاع رسانی" و "تشریفات و مهمانان" تعیین شدند و هر یک از این کارگروه ها به زیرشاخه هایی تقسیم بندی شدند تا برنامه ها و نشست های مختلف نمایشگاه بیست و سوم با توجه به زمان اندک باقیمانده تا این رویداد به نحو مناسبی عملیاتی شوند.

در این نشست همچنین ضمن تعیین مسوولان هریک از کارگروه ها مقرر شد تا در هفته آتی شرح برنامه ها و وظایف هر کارگروه و کارشناسان و نیروهای مرتبط با هر کارگروه احصا شده و زمان بندی دقیق فعالیت ها نیز تدوین شود.

گفتنی است؛ بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف تهران در تاریخ یکم تا هفتم شهریورماه سال جاری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا می شود.

اتاق خبر امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

ک. میر
ک. میر دوشنبه, 09 تیر,1393 13:58
تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه از مهرماه به شهریور بسیار ایده نا مناسبی برای شرکت کنندگان میباشد، زیرا که جمعیت میلیونی از مردمی که امکان خرید فرش را دارند در مسافرت خواهند بود! از آن گذشته گرمای شهریور ماه و تعطیلی مدارس که باعث همراه آوردن فرزندان خردسال که بازدید از چنین نمایشگاه وسیعی طاقت فرسا خواهد بود برای آنان زمان انتخاب و بازدید والدین را شدیدا" کوتاه خواهد کرد که نهایتا" منجر خواهد شد به کاهش خرید و لذا نا رضایتی طبیعی شرکت کنندگان...
بنظر میاید سلیقه گرایی کماکان غالب بر منطقی است که حکایت میکند "اگر نشکسته تعمیرش نکن".

با احترام
ک. میر
سید علی آل احمد
سید علی آل احمد ﺳﻪشنبه, 17 تیر,1393 14:39
زمان نمایشگاه بر اساس هدف صادراتی بودن آن انتخاب شده است و فروش خانه داری هدف نبوده است.
انشاالله با ایجاد یک نمایشگاه تخصصی صادراتی، این زمان برای آن قرار گرفته و زمان نمایشگاه فروش خانه داری به وقت دیگری منتقل خواهد شد.
ک. میر
ک. میر چهارشنبه, 18 تیر,1393 15:23
با تشکر از توضیحی که مرقوم فرمودید. قصد ادامه بحث نیست ولی آیا این تصمیم با شرکت‌کنندگان نیز بحث و بررسی‌شده بود؟ بسیاری از آنان نه‌تنها صادرکننده نیستند بلکه تولیدهایشان نیز عمدتاً" مصرف داخلی دارد تا صادرات! از آن جمله می‌توان به تابلو فرش اشاره نمود. از آمار تفکیکی بازدیدکنندگان بی‌اطلاع هستم ولی یک بررسی سرانگشتی از بازدیدهای شخصی خود طی 3 سال گذشته این‌طور برآورد می‌نمایم که به ازا هر 99 بازدیدکننده ایرانی شاید یک خارجی را هم در نمایشگاه دیده باشم، البته آگاه هستم که مصرف داخلی درگذشته که صادرات بیشتر بود حدود 20 الی 30% از کل تولید فرش دستباف را تشکیل می‌داد ولی مشخص نیست چه سهمی از آن از طریق نمایشگاه ایجاد می‌گردد. درعین‌حال توضیح نداده‌اید لزوم جداسازی این 2 نمایشگاه مصرف ملی و یا صادراتی را بخصوص که اکثریت قریب به‌اتفاق نمایش‌دهندگان هر دو قشر را تأمین می‌نمایند، لذا چرا ایجاد 2 هزینه و 2 سختی برگزاری نمایشگاه برای آنان؟ البته در خارج نمایشگاه B2B اجرا می‌شود ولی آن بحثی جداگانه است و نمايشگاه فرش دستباف تهران هیچ‌کدام از مؤلفه‌های آن را دارا نیست. برای شروع به دهها مترجم بازاریاب مسلط به فرش دستباف است و خیلی از اوقات مشاهده میشود که همان خریداران خانگی که نام بردید مترجم نمایش دهندگان و خارجی ها مشوند.